Kanada, Hollanda, Danimarka, İngiltere! Yurtdışı İş İlanlarına Nasıl Başvuru Yapılır?

Kanada, Hollanda, Danimarka, İngiltere! Yurtdışı İş İlanlarına Nasıl Başvuru Yapılır?

Yurtdışında çalışmak isteyen Türk vatandaşları iş ilanlarına nasıl başvuru yapılacağını yakından takip ediyor.

İş İlanları 10 Tem 2022 18:12 1
Kanada, Hollanda, Danimarka, İngiltere! Yurtdışı İş İlanlarına Nasıl Başvuru Yapılır?

Yurtdışında çalışmak isteyen Türk vatandaşları iş ilanlarına nasıl başvuru yapılacağını yakından takip ediyor. İşte Kanada, Almanya, Hollanda, Danimarka ve İngiltere'de çalışmak isteyenler isteyenlerin izleyecekleri yollar...

Döviz kurlarının TL karşısında değer kazanması ile birlikte yurtdışında çalışma planları arttı. Birçok vatandaş yurtdışında belli bir dönem çalışıp Türkiye'ye geri döndüğünde yapmış olacağı birikim ile ekonomik olarak çok rahat edebileceğini düşünüyor. Bu kapsamda yurtdışı iş ilanlarını takip edenler birçok iş ilanı ile karşılaşıyorlar.

Peki yurtdışı iş ilanlarına başvurular nasıl yapılacak?  İşte o detaylar.

YURTDIŞI İŞ İLANLARINDA ESKİ SİSTEM YOK

Yurtdışı iş ilanları artık yeni dönem başvuru yöntemiyle yayımlanıyor. Yeni dönem iş ilanlarında farklı ülkelerde faaliyet gösteren firmalar kendi iş kollarından duyuru yayımlıyorlar. Bu duyurular uluslararası iş ilanları kapsamında olup her ülkeden başvurular değerlendirilebiliyor. Bu durumda vatandaşlar firmalar ile yaptıkları görüşmeler sonunda yurtdışına çalışmaya gidebiliyorlar.

Uluslararası kariyer sayfaları, iş ilanlarına yönelik internet sitelerinde Avrupa ülkelerinden, zengin körfez ülkeleri olan Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt gibi ülkelerden, Amerika kıtasından iş ilanları bulunuyor.

Firmalar duyurularında hangi kadrodan personel alımı yapacaklarını, aradıkları özellikleri, minimum çalışma süresini belirtip maaş bilgisini paylaşıyorlar. Firmalar ile iletişime geçenler ise kendi özelliklerini aktarıp işe uygun olduklarını bildiriyorlar. Daha sonra firmanın talepleri, çalışacak kişinin beklentileri belirlenip sözleşme imzalanıyor.

İŞ BAŞVURUSUNDA OLUMLU YANIT ALMAK İÇİN

Firmalar iş başvurularına kolay kolay onay vermiyorlar. Kişilerin temel düzeyden de olsa yabancı dil bilmeleri, mesleğe göre bu şart değişebilir. İş alanında uzman olunması, deneyim sahibi olunması istenir. Ayrıca firmalar daha önceden vize alan, çalışma izni olan iş başvurularına çok önelik veriyorlar. Bu durumların hepsi göz önünde bulundurularak online olarak, uluslararası kariyer sitelerinden yurtdışı iş ilanlarına başvuru yapılabilir.

Yurtdışı iş ilanlarından bildirimle haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin;

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 35 Gün Önce
Başvuru nasıl yapılıyor?