Kılıçdaroğlu 90 Bin Taşerona Kadro Sözü Verdi!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Kılıçdaroğlu 90 Bin Taşerona Kadro Sözü Verdi!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Sivas'ta taşeron işçiler ile bir araya geldi.

Çalışma Hayatı 23 Ekim 2022 20:11 1
Kılıçdaroğlu 90 Bin Taşerona Kadro Sözü Verdi!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Sivas'ta taşeron işçiler ile bir araya geldi. Burada işçilerin kadro taleplerine yanıt veren Kılıçdaroğlu tüm taşeron çalışanlarına kadro sözü verdi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sivas'ta bir otelde gerçekleştirilen Sivil Toplum Örgütleri, Kanaat Önderleri ve Muhtarlarla Buluşma Toplantısı'na katıldı.

Basın kapalı gerçekleştirilen toplantının ardından Kılıçdaroğlu, otel çıkışında Karayolları 16. Bölge Müdürlüğünde taşeron olarak çalışan işçilerin sorunlarını dinledi.

İşçilerin kadro talebi üzerine Kılıçdaroğlu, "Kadroyu hak ediyorsunuz. Sesinizi dillendireceğim, her yerde söyledim, yine söylüyorum. Devlet taşeron çalıştırmaz, devlet sigortalı, kadrolu işçi çalıştırır." dedi.

''HİÇ ENDİŞE ETMEYİN, HEPSİNİ HALLEDECEĞİZ''

Taşeron işçilerin hakkının teslim edilmesi gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Dolayısıyla hakkını da teslim eder, öyle mevsimlik, şudur, budur değil. Daha önce kadro talebinde bulunan taşeron işçiler vardı. Onlarla ilgili tam 3 yıl mücadele ettim, kadrolarını aldılar. Sizler için de mücadele edeceğim, sadece Karayollarında değil, Sağlık Bakanlığı ve diğer alanlarda da çalışan çok sayıda taşeron işçisi var. Hepinizin sendikalı olmasını isterim, hepinizin hak sahibi olmasını isterim. Her birinizin bir gelecek endişesi taşımamasını isterim, bunun mücadelesini vereceğim. Hiç endişe etmeyin. Onlar 'nasıl olurda bunlara kadro vermeyiz' diye formül arıyorlar. Hepsini halledeceğiz, hiç endişe etmeyin."

Siz hangi kurumda kadro bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Kadro açıklamalarından bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

FİNANS7.COM  | ANKARA

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 2 Yıl Önce
Bit Belediye taseron şirket işçileri