Trabzon, Rize, Samsun TOKİ 150 Bin Sosyal Konut Evleri Sayısı ve Başvuru Tarihi Belli Oldu

Trabzon, Rize, Samsun TOKİ 150 Bin Sosyal Konut Evleri Sayısı ve Başvuru Tarihi Belli Oldu

TOKİ 150 bin konut başvurusuna yönelik detaylar vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Peki TOKİ 150 bin sosyal konut Trabzon,Samsun,Rize başvurusu ne zaman başlayacak?

Emlak 30.5.2022 16:35 0
Trabzon, Rize, Samsun TOKİ 150 Bin Sosyal Konut Evleri Sayısı ve Başvuru Tarihi Belli Oldu

TOKİ 150 bin konut başvurusuna yönelik detaylar vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Peki TOKİ 150 bin sosyal konut Trabzon,Samsun,Rize başvurusu ne zaman başlayacak? İşt etüm detaylar...

TOKİ, 150 bin sosyal konut projesi kapsamında 81 şehirde 150 bin konut yapacak ve yapılacak bu sosyal konutlarla vatandaşlar uygun fiyatlara ev sahibi yapılacak. Kira öder gibi 15-20 yılda ev sahibi olacak Ucuza ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar ise konut başvurularının ne zaman başlayacağını, 150 bin sosyal konut projesi kapsamında illerine kaç konut yapılacağını araştırmaya başladı. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLAYACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önümüzdeki Ağustos ayında konu ile ilgili açıklama yapacak ve konut projesi başvurularını başlatacak.Çevre, Şehircilik ve İlkim Değişikliği Bakanı Murat Kurum konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Konut ihtiyacı olan vatandaşlarımız için yeni bir paket açıklandı. Bu çalışmayı biz yine sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın konut alabilmelerine imkan sağlayacak çalışmaları birlikte yürütüyoruz. Girdide, hammaddede, geliştiricilere destek olabilecek çalışmaları yapıyoruz. Son 20 yılda Sayın Cumhurbaşkanımız vatandaşlarımız ev sahibi olsun diye bir çalışma başlattılar. 2002 yılından bugüne 1 milyon 137 bin konut üretmişiz ve üretmeye de devam ediyoruz. İnşallah ağustos ayında da sanayi tesisleri kuracağız. Orta ölçekli işletmeci kardeşlerimiz illerde gelen talebe göre belirlediğimiz alanlarda sanayi sitesi kuracağız. Kura yöntemiyle çok az peşinatlarla 15-20 yıllık vadelerle olacak. İlk kez bu programda söylüyorum, ağustos ayında Sayın Cumhurbaşkanımız bu projeyi vatandaşlarımıza sunacaklar." dedi.

TRABZON'A KAÇ KONUT YAPILACAK?

100 bin sosyal konut projesinde TOKİ,Trabzon'a 772 konut iyapmıştı. Bu sefer 1.300 civarı yapılması bekleniyor. Size yeterli mi? Size kaç tane yapılmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

RİZE'YE KAÇ KONUT YAPILACAK?

Rize' ye son sosyal konut projesinde 700 konut yapılmıştı. Bu sefer 1200 konut yapılması bekleniyor. Sizce yeterli mi? Sizce kaç tane yapılmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

SAMSUN'A KAÇ KONUT YAPILACAK?

Samsun'a 1500 konut yapılmıştı son seferde. Bu sefer 1800 civarı yapılması bekleniyor. Sizce yeterli mi? Sizce kaç tane yapılmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

BAŞVURU BAŞLAMA TARİHİ

TOKİ konutlarının başvuru tarihi Ağustos olarak açıklandı. Başvurular başladığında bildirimle haberdar olmak , sosyal konutlar hakkında bilgi sahibi olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

TOKİ'DEN KİRALIK EV

Son dakika bilgilerine göre TOKİ'nin yakın zamanda yeni bir projeye başlayacağı iddia edildi. Projede uygun fiyata ev yapılacağı ve kiraya verileceği öğrenildi. Söz konusu projenin detayları için TIKLAYIN

 .

 

 

Yorumlar (0)

Seç