Uçakta fenalaşan İlber Ortaylı'dan ilk açıklama
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Uçakta fenalaşan İlber Ortaylı'dan ilk açıklama

Uçakta yaşadığı rahatsızlık sonrası durumu merak edilen tarihçi İlber Ortaylı ilk açıklamayı sosyal medya hesabından paylaştı.

Haberler 26 Nisan 2024 0
Uçakta fenalaşan İlber Ortaylı'dan ilk açıklama

Son dakika: Uçak'ta fenalaşan İlber Ortalı'dan ilk açıklama.

Uçakta yaşadığı rahatsızlık sonrası durumu merak edilen tarihçi İlber Ortaylı ilk açıklamayı sosyal medya hesabından paylaştı. Ortaylı, kendisini merak eden okurlarına teşekkür edip, "Emin ellerdeyim" dedi.

Rahatsızlığıyla ilgili bir açıklama yapan Ortaylı, durumunu merak eden okurlarına teşekkür ederek şunları söyledi,

"Sevgili okurlarım, çok yaygın olan bir rahatsızlık, hastalık beni de yakaladı. Neyse ki ilk müdahaleyi uçakta THY’nin sağlık bilgisine sahip hostesleri ve aprona yetişen doktorlar yaptılar. Ertesi gün de Vehbi Koç Hastanesi’ndeydim. Emin ellerdeyim. Beni soran, merak eden okurlarıma çok teşekkür ediyorum. Sizinle tekrar görüşmek benim için büyük bir mutluluk..."

NE OLMUŞTU?

Türk Hava Yolları'nın (THY) İzmir -İstanbul seferini icra eden TK2337 sefer sayılı TC-LJF kuyruk tescilli Boeing tipi yolcu uçağı, kalkış için yapılan kontrollerin tamamlanmasının ardından 21.45 sıralarında kapıdan ayrıldı. Uçaktaki yolcular arasında yer alan Türk tarihçi ve yazar İlber Ortaylı kalkıştan hemen önce rahatsızlandı.

Durum üzerine kabin ekibi harekete geçti ve pilot kalkışı iptal edip kapıya dönme kararı aldı. Rahatsızlanan İlber Ortaylı'ya doktor tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından ciddi bir bulguya rastlanmazken Ortaylı'nın tansiyon problemi nedeniyle rahatsızlandığı öğrenildi.

Yapılan son kontrollerde ise Ortaylı'nın uçuşa engel bir durumunun olmadığının anlaşılması üzerine uçağın kaptan pilotu kalkışı gerçekleştirdi. THY'nin İzmir-İstanbul seferi gecikmeli gerçekleşti.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç