Son dakika: Toki İzmir sosyal konut kura takvimi açıklandı: Aliağa, Bergama, Dikili, Menemen, Torbalı kura çekimi ne zaman?

Son dakika: Toki İzmir sosyal konut kura takvimi açıklandı: Aliağa, Bergama, Dikili, Menemen, Torbalı kura çekimi ne zaman?

Son dakika haberi geldi: TOKİ sosyal konutta İzmir için kura tarihi açıklandı. İşte İzmir Aliağa, Bergama, Dikili, Menemen, Torbalı Toki sosyal konut kura çekimi tarihleri.

TOKİ Başvuru 20 Ocak 2023 18:56 1
Son dakika: Toki İzmir sosyal konut kura takvimi açıklandı: Aliağa, Bergama, Dikili, Menemen, Torbalı kura çekimi ne zaman?

Son dakika haberi: İzmir TOKİ kura çekimi tarihi belli oldu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'dan son dakika açıklaması geldi. Bakan Kurum yaptığı açıklamada TOKİ sosyal konuta ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı. Bakan Kurum İzmir'de yaptığı son dakika açıklamasında, “İzmir’imizde de riskli yapı olarak tespit ettiğimiz 57 bin 109 konut ve iş yerinin dönüşümünü gerçekleştirdik. Biz kentsel dönüşümde, çevresel sürdürülebilirlik doğrultusunda bütün çalışmalarımızı 2053 Net Sıfır Emisyon ve Yeşil Kalkınma devrimine uygun olarak sürdürüyoruz. Bu kapsamda Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu bu hedeflere uygun olarak inşa ettiğimiz bütün yapıları iklime duyarlı, enerji verimli, kendi kendine yeten, tamamen Sıfır Atık ve yeşil bina konseptine uygun şekilde yapıyoruz” ifadelerini kullandı. TOKİ evlerine başvuru yapanlarla bilgi alış verişi için Facebook grubumuza TIKLA KATIL

İZMİR TOKİ KURA ÇEKİMİ TARİHİ AÇIKLANDI

Bakan Murat Kurum yaptığı son dakika açıklamasında İzmir TOKİ kura çekimi tarihlerini duyurdu. Bakan Kurum yaptığı açıklamada, “İşte İzmir’imizdeyiz. İzmir’imizi asla liyakatsizliğin, belirsizliğin, iş bilmezliğin insafına terk etmedik, terk etmeyeceğiz. Neden terk etmeyeceğiz biliyor musunuz? Bugün Barış Sitesindeki yeni evine misafir olduğumuz Hatice teyzemizin gözlerinde İzmir’in geleceğini gördüm, umudu gördüm. Depremde en büyük acının yaşandığı Rıza Bey Apartmanı‘nı ziyaret ettim. Orada da çocuklarımızın gözünde İzmir’in istikbalini gördüm, umudu gördüm, İzmir’e dair beklentiyi gördüm. Biz artık her zamankinden daha kararlıyız. İnşallah; istiklalin şehrini kültürel ve tarihi dokusuna uygun, iklime uyumlu ve sürdürülebilir akıllı şehir uygulamalarıyla istikbalin de şehri yapacağız! Bunun için, Hatice teyzemizin umutları için, Rıza Bey Apartmanındaki yavrularımız için var gücümüzle çalışacağız. Biliyorsunuz, Eylül ayında Cumhuriyet tarihimizin en büyük sosyal konut projesini hayata geçirdik. İlk etapta 250 bin sosyal konut, 1 milyon konut amaçlı arsa, 10 bin işyerini milletimize kazandıracağız. Projemiz kapsamında İzmir’imize toplam 12.400 konut inşa ediyoruz. 25 bin konutluk arsamızı, 700 bereketli dükkânımızı İzmirli kardeşlerimize armağan ediyoruz. İzmir’imizin kura çekimini 6-13 Şubat arasında gerçekleştireceğiz. İnşallah hem kentsel dönüşüm hem de yeni üreteceğimiz sosyal konutların ardından, İzmir’imizde afetlere karşı dirençsiz tek bir sağlıksız yapı, tek bir çöküntü alanı kalmayıncaya kadar çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz” dedi.

Bakan Kurum yaptığı açıklamada kura çekiminin 6 ile 13 Şubat 2023 tarihleri arasında yapılacağını söyledi. Kura çekimi canlı yayını başladığında haberdar olmak için TIKLA İNDİR

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 18 Saat Önce
İstanbul kura çekimi ne zaman yapılacak