Son Dakika: Hükümetten EYT, Ek Gösterge ve Sözleşmelilere Kadro Açıklaması

Son Dakika: Hükümetten EYT, Ek Gösterge ve Sözleşmelilere Kadro Açıklaması

Son dakika haberi: Emeklilikte yaşa takılanlar, ek gösterge ve sözleşmelilere kadro hakkında son dakika açıklaması geldi.

Son Dakika 13.5.2022 11:39 4
Son Dakika: Hükümetten EYT, Ek Gösterge ve Sözleşmelilere Kadro Açıklaması

Son dakika haberi: EYT, ek gösterge ve sözleşmelilere kadro açıklaması geldi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin yaptığı son dakika açıklamasında emeklilikte yaşa takılanlar, ek gösterge zammına ve sözleşmelilere kadro meselesine değindi. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "3600 ek gösterge meselesini çözümünü bu ayın sonu itibarıyla tamamlamış olacağız. Son düzenlemeleri yapacağız. Sözleşmeli meselesi, EYT meselesi de var. Bunlar dosya dosya hepsi önümüzde." ifadelerini kullandı.

REDDETMİŞLERDİ

Dün mecliste EYT'lilerin sorunlarının araştırılması için verilen önerge AK Parti ve MHP oyları ile reddedilmişti.

ENFLASYON ÇOK KÖTÜ DURUMDA

''Enflasyon fevkalede ciddi boyutlara ulaşmış durumda, yüzde 70'e dayandı. Dünyada da öyle Almanya'da yüzde 30 dayandı. Bunun bir çok sebebi var bir tanesi pandemi, enerji üretiminde artış var ve bizim ülkemizin hazırlıksız yakalanması.

Biz daha nükleer enerjiyi yeni kuruyoruz. Temmuz ayında sadece enflasyona karşı düzenlemeleri yapmayacağız. Emekçilerimizi korumak için pek çok şey yapacağız. Emeklileri de koruyacağız onlar için de hazırlıklar var.

3600 ek gösterge çözümünü bu ay sonunda tamamlayacağız. EYT'liler var hepsi önümüzdeki dosyalar hepsini adım adım çözeceğiz. Kimse merak etmesin kimseyi ezdirmeyeceğiz enflasyon karşında.''

 

GÜNDEMİMİZDE YOK DEMİŞTİ

Bakan Bilgin yaptığı son açıklamada EYT gündemimizde yok demişti. Bugün gelen açıklamada ise EYT'nin gündeme geleceğine yer verildi.

Sizce EYT gündeme gelecek mi? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Yorumlar (4)

Seç

Ziyaretçi 15 Gün Önce
Mecbur olarak gundeme gelecek. Bizi düşun dukleri icin degil ama.
Ziyaretçi 15 Gün Önce
bençe oyalama taktiği eyt hakedilmiş bir haktır neden hükümet bu hakkı hakedene vermekte bukadar zorlanıyor eğer eyt çıkmazsa bakın adalet dedik kalkınma dedik partisi dedik isminin hakkını eyt ye versin
Ziyaretçi 15 Gün Önce
Bir zahmet RTE den duyalım artık bu sözleri. Her şeyleri müjdeler diye açıklayan kişi den hiç eyt sözü duydukmu.
Ziyaretçi 15 Gün Önce
Yalancı bunlar