Nureddin Nebati: 'Umutluyum, Herkes Şaşıracak Türkiye Başaracak'

Nureddin Nebati: 'Umutluyum, Herkes Şaşıracak Türkiye Başaracak'

Son dakika haberi: Hazine ve Maliye Bakanı Nebati bir son dakika açıklamasında bulundu ve ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ekonomi 3 Ağu 2022 22:14 0
Nureddin Nebati: 'Umutluyum, Herkes Şaşıracak Türkiye Başaracak'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den son dakika açıklaması geldi. 

A Haber canlı yayınına katılan Bakan Nebati, tüm dünyada ekonomik kriz yaşandığını ve enflasyonun tüm ülkelerin yüksek enflasyonla mücadele ettiğini söyledi. Bakan Nebati açıklamasında umutlu olduğunu söyleyerek, bu ortamdan başarılı şekilde çıkacağımızı söyledi. Bakan Nebati açıklamasında, "Türkiye'nin potansiyelini bilmeyenlerin hayal kırıklığına uğrayacağını bir süreci yaşayacağız" vurgusunu yaptı.

ERDOĞAN GİTSİN DİYENLER HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRAYACAK

Ekonomide son dönemlerde yaşananları değerlendiren Bakan Nebati, "Salgın dönemi boyunca Türkiye farkını ortaya koydu. Ticaret canlı ve yepyeni pazarlar bulundu. (Salgın sonrası) Ekonomide bu işi biz bitireceğiz dediğimizde savaş planlarımızı öteledi. Savaş Türkiye'ye fiyat artışı olarak yansıdı. Türkiye'nin kapasitesi çok büyük. Ben ümitliyim... Türkiye salgın döneminde olduğu gibi şimdi de başarılı bir sonuç elde edecek. "Erdoğan gitsin" diyenler hayal kırıklığına uğrayacak" ifadelerini kullandı. 

EMTİA FİYATLARI

Emtia fiyatlarında yaşanan yükselişe değinen Bakan Nebati, "Emtia fiyatları gerginlikten dolayı yükseliyordu, savaş ile beraber daha fazla arttı. Bu sürecin enflasyon ile yürüyeceğini ve biz muhalefetin bize bunun ile saldırmaya çalışacağını söylemiştik. TÜİK bugün rakamları açıkladı. Enflasyonun kalıcı olmaması için gerekli tedbirlerin alınması önemli." dedi.

HERKES ŞAŞIRACAK

Umutlu olduğunu söyleyerek açıklamasını sürdüren Bakan Nebati, "Ben umutluyum çünkü Türkiye salgın döneminde olduğu gibi öyle bir başarılı sonuç elde edecek ki hepimiz şaşıracağız. Bundan yüzde yüz eminim. Türkiye'nin potansiyelini bilmeyenlerin hayal kırıklığına uğrayacağını bir süreci yaşayacağız. Türkiye altyapısını tamamlanmış bir ülke ve kapasitesi çok büyük. Yanı başımızda savaş varken bile çarklar döndü." dedi.

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (0)

Seç