Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hacı Ali Mantar Oldu: Kimdir?

Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hacı Ali Mantar Oldu: Kimdir?

Gebze Teknik Üniversitesi Rektörlüğü görevine atama yapıldı. Yeni Rektör Prof. Dr. Hacı Ali Mantar oldu.

Eğitim 4 Ağu 2022 08:41 0
Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hacı Ali Mantar Oldu: Kimdir?

Gebze Teknik Üniversitesi Rektörlüğü görevine Prof. Dr. Hacı Ali Mantar'ın ataması yapıldı.

4 Ağustos 2022 tarihli Resmi Gazete sayısında önemli bir karar yayımlandı. Yayımlanan kararda Prof. Dr. Hacı Ali Mantar, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörlüğü görevine atandı. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan kararda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası var.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafındna imzalanan kararname ile yapılan atama sonrası Prof. Dr. Hacı Ali Mantar'ın özgeçmişi merak konusu oldu. Peki Prof. Dr. Hacı Ali Mantar kimdir?

PROF. DR. HACI ALİ MANTAR KİMDİR?

1993 yılı İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği mezunu olan Hacı Ali Mantar, daha sonra Yüksek lisansını 1998 yılında, doktorasını ise 2003 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde, College of Engineering and Computer Science, Syracuse University’de tamamladı.Prof. Mantar, 2015 ile 2020 yılları arasında TÜBİTAK Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi (BİLGEM) Merkez Başkanı olarak görev yaptı.

2018-2020 yılları arasında Havelsan Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yaptı. Halen Havelsan Yönetim Kurulu Başkan vekili olarak görev yapmaktadır. 2006-2021 yılları arası Gebze Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde görev yaptı. Şubat 2021 itibariyle İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde Prof. Dr. olarak göreve başlamıştır. 2021 yılı itibariyle İTÜ ARI Teknokent’in Yönetim Kurulu Üyesi olarak göreve başlamıştır.

Prof. Dr. Hacı Ali Mantar, bugün yayımlanan karar ile Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü oldu.

Yorumlar (0)

Seç