Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Adayını Açıkladı

Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Adayını Açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu katıldığı bir programda Cumhurbaşkanı Adayını açıkladı.

Siyaset 20 Eylül 2022 15:04 4
Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Adayını Açıkladı

İmamoğlu adayı açıkladı.

2023 Haziran ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlere 9 ay kala Cumhur İttifakının adayı belli olurken 6'lı masanın adayı konusunda tartışmalar, iddialar hala devam ediyor. Son olarak Ahmet Davutoğlu yeni yıldan önce adayın konuşulmasının doğru olmadığını söylerken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan flaş bir çıkış geldi. 

2020 Elazığ depreminde hasar gören Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yeniden yapımını üstlendi ve lisenin temel atma töreni bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun katılımı ile yapıldı. 

Düzenlenen törende kürsüye çıkan Ekrem İmamoğlu, “Bu coğrafyada kardeşçe yaşamanın ne kadar büyük bir güzellik, huzur ve manevi tatmin olduğunu ifade etmek zor. Büyük bir milletiz. Bu toprakların kıymetini bildiğimiz taktirde üstesinde gelemeyeceğimiz acı yok. Her acıyı birlikte tedavi edebilir ve üstesinden gelebiliriz. Elazığ depreminin hemen ardından burada yaptığımız ziyarette zaten süreci tartışıyor ve bu konuda neler yapabiliriz diye kendi içimizde konuşuyorduk. Elbette depremin yaralarını sarma konusunda acil müdahale ve bunun gibi birçok hususta Elazığ’da her anında yanında olduk. Daha sonrasında bizi, özellikle Gürsel Erol aradığında ve Genel Başkanımızın bu değerli süreci bize yol açan önerisi olduğunda açıkçası çok mutlu olduk." ifadelerini kullandı.

BÜTÜN PARTİ GRUPLARINA TEŞEKKÜR ETTİ

Okulun yapımı ile ilgili İBB'den çıkan karar için teşekkürlerini ileten İmamoğlu, "İBB Meclisi’ndeki bütün meclis üyelerimize ve bütün parti gruplarına huzurunuzda yürekten teşekkür ediyorum. İstanbul yanı sıra Ankara ve İzmir ile birlikte üç okulun burada yapılacak olması, deprem sonrası eğitim ile ilgili yaşanan sıkıntının giderilmesi konusunda hepimizin harekete geçmesi bizi tabii ki çok heyecanlandırdı. Yapacağımız okulun kalite ve nitelik açısından üstün bir kavrama sahip olması gerektiğini düşünüyorduk. Şöyle bir özel durumu var. Dün Gaziler Günü’ydü. Atamıza Mareşal unvanının verildiği günde gazilerimiz ile kucaklaştık. Bugün de Elazığ’da Gazi’nin yanı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini taşıyan bir meslek lisesinin temelini atmak büyük bir gurur. O bakımdan nitelikli bir projeyi, ismine yakışır, bir de Genel Başkanımızın liseyi okuduğu şehre bir okulu yapma arzusu ile yola çıktık. 24 derslik, mesleki atölyeleri var, 30’u aşkın laboratuvarları var. Konferans salonundan diğer dersliklerine varıncaya kadar örneğin konferans salonu 330 kişilik. Tabii çok amaçlı bir spor salonun varlığı, açık spor sahalarının varlığı." dedi.

GÜZEL BİR OKUL TASARLADIK

Tasarlanan yeni okul ile ilgili bilgi de veren İmamoğlu, "Buraya gelen her öğrencinin ‘Ben güzel bir okula gidiyorum, dolayısıyla hakkını vermeliyim’ diyeceği bir okul tasarladık. Gerçekten eğitime ne kadar önem verdiğinizi biliyorum. Eğitimle ilgili bizi kreşle ilgili İstanbul’da seferber ederken bunun karşılığını verme konusunda attığımız kararlı adımlarla 150 kreşe doğru gidiyoruz. Burada biz şu özeni de göstermeye gayret ediyoruz. Hem İstanbul’da yaptığımız kreş ve okullar hem de bugün burada tasarlayıp faaliyete geçirdiğimiz okulumuzun tasarımından bitimine kadar içindeki her türlü malzemesinden birçok hizmetine kadar, bizim çocuklarımızın ve gençlerimizin ülkesinin neresinde yaşıyor olursa olsun eşit haklara sahip olduğunu ona hissettiren, devletimizin her çocuğuna eğitimle ilgili en üst seviyede hakkını teslim edeceği bir okulu yapmanın sorumluluğunu taşıdık ve tasarımımızı o şekilde yaptık." dedi.

GENÇLER HALLEDER

İmamoğlu açıklamasının devamında, "Bu okuldan hem ailelerini hem bizleri, Türkiye’yi gururlandıracak gençlerimiz çıkacak. Ülkemizin her gencinin geleceği çok parlak çünkü çok zeki bir gençlik kitlemiz var. Yeter ki bu ülkenin makam ve mevki sahipleri gençlerin umutlarını yükseltsinler, tersini yapmasınlar. Yeter ki bu makam ve mevki sahipleri bu milleti, toplumu, gençleri kutuplaştırmasınlar. Kendi siyasi ikballeri ile aldatıcı dile bu gençleri ve toplumu maruz bırakmasınlar. İnanın topluma bu kadarı yetiyor. Gerisini ülkenin bu gençleri halleder. Onların ruhlarında şunu görüyorum, ne ayrımcılık, ne dışlayıcılık var. Türkiye’nin hangi ortamına gidersek gidelim gençlerimiz bize sarılıyorlar. ‘İş, aş isterim’ demiyorlar. Ne kadar ulvi bir duygu. ‘Adalet isterim başkanım, adalet isterim’ diyorlar.  Dolayısıyla gençlerimiz kardeşçe yaşamanın kıymetini biliyorlar.

Sizin önderliğinizde çok büyük bir mücadele yürüyor şu anda. Altılı Masa ve oradan doğacak olan yeni iktidar günleri. Yaşadıklarımı ve bugün hissettiklerimi iletirken aslında gençler de başı ile beni onaylıyordur. Onların kalbindeki duyguyu anlatamaya gayret ediyorum." dedi.

GENÇLERİN ÖN YARGISI YOK

İmamoğlu gençlere yönelik, "Gençlerin Hiç ön yargıları yok. Kim, nereli, hangi etnik köken vs. Bu milletin bir parçası olduklarında, karşısında kendilerini dinleyen insanı gördüklerinde gençlerin birçoğu sıfır önyargı ile sizin o tariflediğiniz ikinci yüzyıla çok hazırlar." dedi.

ADAYI AÇIKLADI

Elazığ'daki temel atma töreninde Kılıçdaroğlu'na seslenen İmamoğlu: "Siz bugün ana muhalefet liderisiniz, yarın bu ülkenin başındasınız. Bugün bu ülkenin başında olan insan yarın bu ülkenin muhalefeti olacak." dedi..

Bu açıklama ile İmamoğlu, kendi adayının Kılıçdaroğlu olduğu mesajını verdi.

Yorumlar (4)

Seç


Ziyaretçi 12 Gün Önce
Kaybederler
Ziyaretçi 13 Gün Önce
Parti içindeki en kötü aday kılıçdaroğlu olur. O çıkarsa kazanamazlar. Adam çok itici liderlik vasfı yok.
Ziyaretçi 13 Gün Önce
Geçmiş olsun erdoğana cblığı hayırlı olsun
Ziyaretçi 13 Gün Önce
Kemal Kılıçdaroğlu'na oy çıkmaz şahsi adıma konuşuyorum ne oy veririm nede verdiririm şuan 13 oy kaybı var tarafımdan