6 Ay Geri Ödemesiz Yeni Kredi Kampanyası Geliyor: Herkes Başvurabilecek

6 Ay Geri Ödemesiz Yeni Kredi Kampanyası Geliyor: Herkes Başvurabilecek

Kamu bankalarının öncülüğünde yapılması beklenen yeni 6 ay geri ödemesiz kredi için geri sayım başladı.

Kredi 16 Kasım 2022 21:59 8
6 Ay Geri Ödemesiz Yeni Kredi Kampanyası Geliyor: Herkes Başvurabilecek

6 ay geri ödemesiz yeni kredi kampanyası geliyor: İşte beklenen tarih.

Hükümetin seçimden önce 6 ay geri ödemesiz , düşük faizli bir kredi paketini getireceği bildiriliyor. Ekonomi kulislerinde konuşulan son bilgileri aktaran Şenol Babuşçu, önce esnaflara ve çiftçilere gelen kredi desteğinden sonra şimdi büyük şirketlere KGF poaketinin hazırlandığını söyledi. Bunun ardından vatandaşlara yönelik yeni taşıt , ihtiyaç ve konut kredisi kapanyasının geleceği bildirildi. 

Bu açıklama sonrası vatandaşlar, 6 ay geri ödemesiz kredi kampanyasının ne zaman geleceğini, başvuruların ne zaman nasıl yapılacağını araştırmaya başladı. Biz de finans7.com olarak bu konuda bir değerlendirmede bulunduk.

MERKEZ FAİZLERİ İNDİRİYOR

Merkez Bankası son 3 toplantıda faizleri indirdi ve yüzde 14 seviyesinde olan faizler 10.5 seviyesine kadar çekildi. 24 Kasım ve 22 Aralık tarihlerinde yapılacak yeni toplantılarda yine faiz indirimi bekleniyor. Bu toplantıların ardından yeni yıla yüzde 9 faizle girilmesi bekleniyor.

İHTİYAÇ KREDİSİNDE FAİZLER YÜZDE KAÇ OLDU?

Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranlarına baktığımızda birçok banka 1.55-1.60 civarında faizle kredi verirken bazı bankalar, kampanyalı kredilerinde yüzde 1.2  civarında faizle kredi veriyor. Politika faizinin yüzde 9'a düşmesi ile birlikte bu faiz oranlarının daha da aşağı çekilmesi bekleniyor. Faiz indiriminin devam etmesi ile ihtiyaç kredisinde faizlerin kampanyalılarda 1 sınırına kadar glemesi bekleniyor.

6 AY GERİ ÖDEMESİZ KREDİDE FAİZ ORANI KAÇ OLACAK? KAÇ TL KREDİ VERİLECEK?

6 ay geri ödemesiz şekilde beklenen yeni kredi kampanyasında faiz oranlarının 1'in altında olması bekleniyor. 0.90 seviyesinde bir faizle yeni temel ihtiyaç kredisinin kullandırılması bekleniyor. Söz konusu kredinin kamu bankaları olan Ziraat, Vakıf ve Halkbank tarafından verilmesi bekleniyor.

Pandemi döneminde verilen kredide üst limit 10 bin liraydı. Ancak şimdi 10 bin liranın çok bir alım gücü kalmadığı için bu sefer 20 bin liraya kadar üst limitin çıkarılması bekleniyor. Sizce üst limit kaç TL olmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

BAŞVURU NE ZAMAN?

Yeni , 6 ay geri ödemesiz kredi başvurularının seçim sürecine göre ayarlanması bekleniyor. Ocak 2023'te açıklamanın gelmesi ve Ocak ayının sonunda kampanyanın başlamasını öngörüyoruz.

 Şubat'ta kredilerin çekilmesi ile birlikte ödemleerin Ağustos 2023'ten sonra başlaması bekleniyor. 6 ay geri ödemesiz kredi başvurusu başladığında haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

0.90 FAİZLE KREDİ VERİLİRSE GERİ ÖDEMESİ NASIL OLUR? İŞTE HESAPLAMASI

Henüz net değil. Ancak faiz oranının 0.9 seviyesinde açıklanması ile kredi geri ödeme hesaplaması şu şekilde olur:

Kredi Tutarı: 10.000,00 TL
Faiz Oranı: %0,9
Taksit Sayısı: 30 ay
Taksit Tutarı: 394,60 TL
Geri Ödenecek Toplam Tutar: 11.837,87 TL

Kredi Tutarı: 15.000,00 TL
Faiz Oranı: %0,9
Taksit Sayısı: 30 ay
Taksit Tutarı: 591,89 TL
Geri Ödenecek Toplam Tutar: 17.756,81 TL

Kredi Tutarı: 20.000,00 TL
Faiz Oranı: %0,9
Taksit Sayısı: 30 ay
Taksit Tutarı: 789,19 TL
Geri Ödenecek Toplam Tutar: 23.675,66 TL

36 ay vadeli şekilde verilmesi durumudna 6 ayı geri ödemesiz dönem olacağı için söz konusu kredinin geri ödemeleri 30 ay üzerinden hesaplanarak bu şekilde bir ödeme planı oluşturuluyor. Söz konusu hesaplama "https://kredi.hesaplama.net/" adlı site üzerindne ortalama olarak yapılmıştır. Kesin bilgiler içermez. Ancak ortalama bu seviyelerde bekleniyor. Faiz oranı beklentidir. 0.90'ın çok üzerinde olması beklenmiyor. Daha düşük olabilir.

Sizce geri ödemeler yeterince düşük mü? Faiz oranı kaç olmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (8)

Seç


Ziyaretçi 20 Gün Önce
Keşke 50 ye kadar çıksa limit insanlar rahat nefes alsa
Ziyaretçi 20 Gün Önce
50 bin yada 100 bin olsun
Ziyaretçi 20 Gün Önce
ayrıca faizin bir tık daha aşağıya çekilmesi önemli bir ölçüde talep yoğunluğu yaşatır
Ziyaretçi 20 Gün Önce
artık 10000 bin TL 10 TL olarak görünüyor bence 40000 bin TL olması makul ve esnaf içinde ayrıcalıklı bir şekilde yeni nefes kredisi altında daha düşük faizli imkanlar sağlanmalı çünkü esnaf verginin bel kemiği statüsünde
Ziyaretçi 21 Gün Önce
Hacizlik ola larda başvurabilsin