Türkiye'de Yılın Otomobili Yarışmasında Finale Kalan 7 Araba Belli Oldu

Türkiye'de Yılın Otomobili Yarışmasında Finale Kalan 7 Araba Belli Oldu

Türkiye'de yılın otomobili seçiminde finale çıkan 7 araba markası ve modeli belli oldu. İşte yılın otomobili seçiminde finale kalan 7 araba.

Taşıt 10.4.2022 12:44 0
Türkiye'de Yılın Otomobili Yarışmasında Finale Kalan 7 Araba Belli Oldu

Türkiye'de yılın otomobili anketi devam ediyor. 38 araçtan finale 7 araba çıktı.


Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından her sene düzenlenen, bu sene 7' ncisi düzenlenen Türkiye'de yılın otomobili seçimi devam ediyor. Edinilen son dakika bilgilerine göre 38 aday arasından 7 modelin finale kaldığı öğrenildi.


Araba piyasasında uzman isimlerden oluşan Otomotiv Gazetecileri üyeleri tarafından yapılan oylama sonuç verdi ve belirlenen 38 araç arasından yılın otomobili olmak için finale kalan 7 araç belli oldu. OGD tarafından yapılan oylama sonucunda finale kalan 7 aracın marka ve isimleri şu şekilde oldu:


  • Citroen C4,
  • Honda Civic,
  • Hyundai Tucson,
  • Mercedes-Benz C Serisi,
  • Nissan Qashqai,
  • Opel Mokka
  • Renault Taliant


Ankete katılmak için TIKLAYIN


10 MAYIS'TA BELLİ OLACAK

Edinilen bilgilere göre 10 Mayıs günü bir test sürüşü yapılacağı , daha sonra bir oylama yapılacağı ve oylama sonucunda Türkiye'de yılın otomobilinin seçileceği öğrenildi. Oylamanın sonucu 7 Haziran 2022 günü açıklanacak ve düzenlenecek ödül töreni ile ödüller sahiplerini bulacak.


Oylama sonucunda Yılın Tasarımı , Yılın Basın Lansmanı ve Yılın İnovatif Projesi dallarında otomotiv şirketlerine ödüller verilecek.


Konu ile ilgili bir açıklama yapan OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık, 7. kez düzenlenecek "Yılın Otomobili" oylamasının büyük bir ilgi ve heyecanla takip edildiğini söyledi ve "Önceki yıllarda tatlı bir çekişmeye ve heyecana sahne olan bu organizasyon, bu yıl da büyük çekişmeye sahne olacak. Hepsi birbirinden değerli otomobiller arasında seçim yapmak için üyelerimiz çok zorlanacak." dedi.


ÖNCEKİ YILLARDA HANGİ ARAÇ OLMUŞTU?

2021 senesinde Fiat Egea Cross yılın otomobili seçilmişti.

2020 senesinde Renault Clio marka araç yılın otomobili oldu.

2019 senesinde Renault Megane Sedan yılın otomobili oldu.

2018 senesinde Hyundai IONIQ Hybrid. yılın otomobili oldu.

2017 yılında Renault Megane Sedan yılın otomobili oldu.

İlk sene ise Skoda Superb yılın otomobili oldu.


Yorumlar (0)

Seç