Son Dakika: Yeni Vergi Affı Geldi, Sırada Vatandaş Olsun 2022

Son Dakika: Yeni Vergi Affı Geldi, Sırada Vatandaş Olsun 2022

Son dakika haberi: Kulüplerin vergi borçları silindi. Peki vatandaşın vergi borçlarında silinme olacak mı?

Ekonomi 30.5.2022 14:49 11
Son Dakika: Yeni Vergi Affı Geldi, Sırada Vatandaş Olsun 2022

Son dakika haberi: Vergi affı beklentisi başladı.

Milyonlarca vatandaşın vergi muafiyeti beklentisi arttı. Son dönemlerde yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle vergilerini ödemekte ıskıntı çeken vatandaşlar, devletin vergi affı düzenlemesi yapmasını, vergi borçlarının bir kısmının silinmesini talep ediyor. 

BEŞİKTAŞ'IN SİLİNEN VERGİ BORÇLARI

Dün bir açıklama yapan Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi "200 milyonluk vergi borçlarını, 16 milyon liraya indirdik. Ankara'ya git gel... Yalvardık, yakardık. Allah yapanlardan da razı olsun. Diğerlerine de yapıldı ama bizi hakikaten sevdiler ve gereğini de yaptılar" ifadelerini kullandı ve devletin 184 milyon liralık vergi borçlarını sildiğini söyledi.

DİĞER KULÜPLERİN DE SİLİNDİ

Çebi yaptığı açıklamada, diğer kulüplerin de vergi borçlarının silindiğini söyledi.

EKONOMİK SIKINTILAR  VE ENFLASYON

Son dönemlerde yaşanan ekonomik sıkıntılar ve yaşanan yüksek enflasyon nedeniyle vatandaşlar, işverenler ciddi sorunlar yaşıyor. Artan fahiş fiyatlar nedeniyle hükümetin vatandaşlara destek sağlaması , bazı vergi muafiyetlerinin gelmesi isteniyor.

VERGİ AFFI , İNDİRİMİ VE YAPILANDIRMA BEKLENİYOR

Vatandaşlar ile işyeri sahipleri, vergilere af, kısmi af, indirim ve yapılandırma talep ediyor. Bakan Nureddin Nebati yaptığı son açıklamada borçlara herhangi bir yapılandırma gelmeyeceğini söylemiş ve zaten borçlarda vatandaşlara yardımcı olunduğunu söyledi.

Vatandaşlar ise vergi affının, indirimlerin ve yapılandırmanın gelmesini istiyor. Sizce vergi affı gelmeli mi? Aşağıdaki yorum kısmından bu konudaki düşüncelerinizi yazın.

NE ZAMAN GELECEK?

Seçimler yaklaşırken böyle bir konunun gündeme gelebileceği aktarılıyor. Vergi affı ve yapılandırma açıklaması geldiğinde haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Yorumlar (11)

Seç

Ziyaretçi 19 Saat Önce
kesinlikle gelmeli cezalar ve faizler silinmeli devlet vatandaşına sahip çıkmalı
Ziyaretçi 1 Gün Önce
Kesinlikle gelmeli faizin tamamı ve hatta peşin ödemede %50 olsun vallahi milletin ödeme gücü yok lütfen sayın Cumhurbaşkanım siz el atın
Ziyaretçi 2 Gün Önce
Mevcut durumda borçlar için af veya yapılanlandırma gelmesini istiyoruz saygılarımla
Ziyaretçi 6 Gün Önce
Beni bşrisi kandırdı gerçekte ortak olmadığım birinin şirketine noterde bir imza ile ortak oldum üç ay sonra haberim yok şirketi kapatmışlar borcuda bana kaldı reesen kapalı, Devlet bğyğk şirketletin borcunu silsin benide hiç para katmadan bedava şirkete ortak etsin sorgu sual yok sanki bu ülkede herkes mali müşavir, 12 sene geçti halen kurtulamadım dava açsak hiç bir hakkım yok savcılığa verdim hiç sonuç yok. Allah büyük beddualarım kabul oldu beni kandıran kişi kanser oldu!!! Dolandırıcıymış hakkında 13 ağır ceza davası var şimdi affı bekliyorum yine olmayan borcu ödemek için yazıklar olsun o para kimseye helal olmasım buna Devlette dahil saçma şekilde insanlar kandırım kimlik kopyalayıp ortak yapıyorkar çözüm yok böyle iş mi olur
Ziyaretçi 6 Gün Önce
Kesinlikle gelmeli bize yardım etmedi biz 4 gözle affı bekliyoruz ödeyemiyoruz