Son Dakika: Sözleşmelilere Kadro Pazartesi Günü Açıklanacak: Sırada Taşeron Var

Son Dakika: Sözleşmelilere Kadro Pazartesi Günü Açıklanacak: Sırada Taşeron Var

Son dakika haberi: Sözleşmelilere kadronun açıklanacağı tarih belli oldu. Bakan Bilgin net tarih verdi.

Son Dakika 24 Kasım 2022 20:18 21
Son Dakika: Sözleşmelilere Kadro Pazartesi Günü Açıklanacak: Sırada Taşeron Var

Son dakika haberi: Sözleşmelilere kadronun açıklanacağı tarih belli oldu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptığı son dakika açıklamasında sözleşmelilere kadro düzenlemesi ile ilgili "Düzenlemeyi Cumhurbaşkanımız pazartesi günü açıklayacak"

Vedat Bilgin, kamudaki tüm sözleşmeli personeli kapsayan düzenlemenin son halini, Cumhurbaşkanı Erdoğan pazartesi günü Kabine Toplantısı'nın ardından kamuoyu ile paylaşacağını açıkladı.

Bakan Bilgin, "Kamudaki tüm sözleşmeli personeli kapsayan düzenlemenin son halini Cumhurbaşkanı Erdoğan pazartesi günü Kabine Toplantısının ardından kamuoyu ile paylaşacak." dedi.

AÇIKLAMA SAAT KAÇTA GELECEK?

Pazartesi yapılacak kabineden sorna açıklama gelmesi bekleniyor. Açıklamanın saat 19.00 civarında gelmesi bekleniyor. Açıklama gelince haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

ASGARİ ÜCRET

Bakan Bilgin asgari ücret ile ilgil, "Dile getirilen birçok rakam var. İşletmelerin ödeyebileceği bir ücret arayışındayız. Hayali değil gerçekçi bir rakam olacak. Çalışam maaşları yüzünden işletme kapısına kilit vuracak bir rakam olmayacak. Zam oranı çalışan ve işverenlerle yapılacak anketlerle belirlenecek" ifadelerini kullandı.

EYT'DE AÇIKLAMASI

Bakan açıklamasında EYT ile ilgili konuştu ve "EYT için net tarih 8 Eylül 1999. Yıpranma hakkı, doğum ve askerlik borçlanmaları olsa bile işe başlangıç tarihi geriye çekilemez. Bunlar ancak eksik prim gün sayısını tamamlamak üzere yapılır. Yani o eksik kalan prim gün sayısını telafi eder. Ama işe başlangıcı geri çekmez. Öyle bir şey yok" dedi.

Yorumlar (21)

Seç


Ziyaretçi 2 Gün Önce
Sn. @kilicdarogluk bu sese kulak verin.Önce ilk adımı siz atın.Kendi Belediyelerinizden başlayarak #BelediyeŞirketİşçilerini #Kadroya alın.Siz bu adımı atarsanız,devamı gelecektir. #KılıçdarogluBelediyeİşçileri
Ziyaretçi 2 Gün Önce
belediye Şirket işçilerine kadro istiyoruz
Ziyaretçi 2 Gün Önce
kit teiaş güvenlik görevlileri ve tüm taseronlar hakkımız olan kadroyu bekliyoruz
Ziyaretçi 3 Gün Önce
Mevsimlik çalışan taşeronlarada kadro verilmeli
Ziyaretçi 3 Gün Önce
Belediyelere norm kadro vermezseniz bu seçimde işiniz zor !