Son Dakika: Bakan Bilgin Kadro Müjdelerini Sıraladı 2022(Sözleşmeliye, Taşerona, Geçici İşçilere Belediye Şirket İşçilerine)

Son Dakika: Bakan Bilgin Kadro Müjdelerini Sıraladı 2022(Sözleşmeliye, Taşerona, Geçici İşçilere Belediye Şirket İşçilerine)

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin bir son dakika açıklamasında bulundu ve müjdeleri sıraladı.

Çalışma Hayatı 22 Eylül 2022 12:58 48
Son Dakika: Bakan Bilgin Kadro Müjdelerini Sıraladı 2022(Sözleşmeliye, Taşerona, Geçici İşçilere Belediye Şirket İşçilerine)

Çalışma Bakanı Bilgin'den EYT, taşeron ve geçici işçiler açıklaması.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptığı son dakika açıklamasında birçok konuda gelinen son noktayı paylaştı. Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusuna değinen Bakan Bilgin, taşeron işçiler, geçici işçiler ile ilgili mağduriyetlere ve bunların çözüm tarihine değindi.

Aydın'da düzenlenen 2023'e Doğru Şehir Buluşmaları adlı programa katılan Bakan Bilgin, yeni çalışmaları olduğunu söyledi ve "Yeni çalışmalarımız var kamuoyu merak ediyor." ifadelerini kullandı.

Sözleşmeli personellere kadro konusu ise 1 Ekim'de meclis açıldıktan sonra gündeme gelecek..

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR

Bakan Bilgin emeklilikte yaşa takılanlar sorununa değindi ve EYT meselesinin tarihe gömüleceğini söyleyerek, "EYT meselesi var onu çözeceğiz. Aralık ayında Meclis'e intikal ettireceğiz." ifadelerini kullandı. 

GEÇİCİ İŞÇİLER TARİHE KARIŞIYOR

Sözlerinin devamında geçici işçiler meselesine de değinen Bakan Bilgin , "Geçici işçilerimiz vardı. Onu çözüyoruz tarihe karıştırıyoruz. Önümüzdeki günlerce paylaşacağız." dedi.

TAŞERON İŞÇİLERİN KADROYA ALINMASI

696 sayılı KHK ile kadroya geçiş sürecinde mağduriyet yaşayan, kadroya geçemeyen taşeron işçilere de değinen bakan Bilgin, "Taşeron işçiliğinden geçmeyen 90 bin kişi... Sayılar değişti işçi kitlesi var kamuya geçmemiş olan onların sorununu çözüyoruz." ifadelerini kullandı.

SEÇİM İÇİN YAPILIYOR İDDİALARINA CEVAP: "SEÇİMLERİ ZATEN KAZANACAĞIZ"

Bu hamlelerin seçime yönelik yapıldığı iddialarına da değinen Bakan Bilgin, "Türkiye'nin ne sorunu varsa hepsini çözüyoruz. Bunları seçim kazanmak için yapmıyoruz. Biz zaten seçimi kazanacağız. Bunu görevimiz olduğu için yapıyoruz. Enflasyon meselesini de çözerek ileriye doğru gideceğiz" ifadelerini kullandı.

BELEDİYE ŞİRKET İŞÇİLERİNİN TALEPLERİ

Belediye şirketleri bünyesine çalışan işçiler ise mağduriyetlerinin giderilmesini talep ediyor. Sizce başka hangi mağduriyetler giderilmeli? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

İlan gelince haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (48)

Seç


Ziyaretçi 1 Gün Önce
Taşoren kalktı diyorlar nasi kalktı 16 senedir belediyede taşoren şirket işcisi olarak calişiyorum herkezin Sabri taşmiş durumda yeter artık belediye işcilerine KADRO verilsin artık ama niyeyse yine gündemlerinde olmadıklarını söylüyorlar bire bir TV de dinledim siz vermemeye devam edin bakalım ne olacak ALLAH her şeye gücü yetendir
Ziyaretçi 2 Gün Önce
Bit ler kadro yokmu baskakani
Ziyaretçi 2 Gün Önce
Sonuçta belediyeler kamu kurumu çalışan işçi kardeşlerimizde kadroyu hak ediyor sonuçta kadro kadro kadro verilsin belediye işçilerine daha ne kadar yorum eylem yapılacak sesimizi duyuralım ne yapalım ne yapmamızı istiyorsunuz herşey sonuçta devletin kendi elinde yasalara uygun bir şekilde kadro hakkaniyetli bir şekide kadro istiyoruz sayın cumhurbaşkanım sayın bakanım devlet yetkilleri ne sesleniyorum rahat bir nefes almak isityoruz bunlarda sizlerin elinde
Ziyaretçi 2 Gün Önce
Belediye alt işveren işçileri olarak ayrımcılığın ortadan kaldırılmasını istiyoruz.
Ziyaretçi 2 Gün Önce
Duşları birbiriyle evlendirip üç maaş bağlasınlar.