Sahil Güvenlik uzman erbaş alımı başvuru ekranı açıldı 2024
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Sahil Güvenlik uzman erbaş alımı başvuru ekranı açıldı 2024

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2024 yılı uzman erbaş alımı başvuru ekranı açıldı ve başvurular alınmaya başlandı.

Sahil Güvenlik uzman erbaş alımı başvuru ekranı açıldı 2024

Sahil Güvenlik uzman erbaş alımı başvurusu başladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 2024 yılı Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuru ekranının açıldığı ve başvuruların alınmaya başlandığına yer verildi.

E devlet şifresi ile giriş yapılarak başvuru yapılabilen ilana en az lise mezunları müracaat edebilecek. Söz konusu ilanın başvurusuna dair bilgiler ise şu şekilde açıklandı:

BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvuru yapacaklarda aranan şartlar şu şekilde açıklandı:

1. Türk vatandaşı ve erkek olmak.

2. En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

3. 2024 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1997 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).

4. Askerlik görevini yükümlü erbaş/er veya sözleşmeli erbaş/er olarak yapmış veya yapıyor olmak.

5. Sözleşmeli erbaş ve erlerden; başvuru tarihleri içerisinde en az üç (3) yıl görev yapmış ve müteakip sözleşme süreleri içinde olanlar için 2024 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 29 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1995 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).

6. Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (03 Haziran 2019 tarihi ve sonrasında terhis olanlar).

7. Askerlik hizmetini sürdürenler için kılavuzda da yer alan uygun nitelik belgesi almak.

8. Yapılacak yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik ve değerlendirme testleri (yüzme dâhil), uygulamalı sınavlar ile mülâkat sınavında başarılı olmak ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmek.

9. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından sevk edilecek hastanelerden “Uzman Erbaş Olur” (Komando sağlık yeteneklerini karşılayan) kararlı sağlık raporu almak.

10. Yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.

11. Askerî öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında daha önce subay (yedek subay dâhil), astsubay (yedek astsubay dâhil), uzman jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak.

Başvuru kılavuzu için TIKLAYIN

BAŞVURULAR BAŞLADI

SG.gov.tr adresi üzerinden yapılan açıklamada uzman erbaş alımı başvuru ekranın açıldığı ve başvuruların başladığı bildirildi.

Yukarıdaki linkten söz konusu uzman erbaş alımı ilanına başvurunuzu yapabilirsiniz. MSB 20 bin uzman erbaş alımı için TIKLAYIN

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç