Sağlık Bakanı Koca açıkladı: Hastanelere dev güvenlik görevlisi alımı geliyor (işkur başvuru ne zaman 2023)

Sağlık Bakanı Koca açıkladı: Hastanelere dev güvenlik görevlisi alımı geliyor (işkur başvuru ne zaman 2023)

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı son dakika açıklamasında hastanelere dev güvenlik görevlisi alımının geleceğini söyledi. İşte ilan bilgileri.

İşçi Alımı 4 Eylül 2023 20:32 17
Sağlık Bakanı Koca açıkladı: Hastanelere dev güvenlik görevlisi alımı geliyor (işkur başvuru ne zaman 2023)

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı: Hastanelere dev güvenlik görevlisi alımı yapılacağını söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir son dakika açıklamasında bulundu. Beyaz reform kapsamında yapılan ilk düzenlemenin ardından ikinci beyaz reformun gündemde olduğunu söyleyen Bakan Koca, sağlıkta şiddetin önüne geçmek için yeni çalışmaların masada olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanlığı resmi internet adresi üzerinden yayınlanan resmi açıklamaya baktığımızda Bakan Koca'nın 32 bin tıbbi sekreter istihdam edildiğini, bunun hastanelerdeki iş yükünü azalttığını ancak hala gelen hasta sayısının fazla olduğunu söyledi. Bakan konu ile ilgili, "Ayrıca hastanelere gelen hasta yükü fazla ve bunu azaltabilmek için de birinci basamağı güçlendirmek kaydıyla her geçen gün basamaklar arası bir geçişi planlamak istiyoruz"  dedi.

DAHA ÖNCE KOD VERİLEN KİŞİ HASTANEYE GELDİĞİNDE ZORUNLU OLACAK

Daha önce hastaneye gelip olay çıkarak, sağlıkçılara saldıran kişiler hakkında verilen gri kod, bu kişi tekrar geldiğinde yine verilecek ve bu kişiler, güvenlik görevlilerinin nezaretinde sağlık hizmeti alabilecek. Bakan Koca konu ile ilgili, "Daha önce Gri Kod veya Beyaz Kod verilmiş olan bir kişi, sonraki süreçte hastaneye geldiğinde o hasta için tekrar Gri Kod verilecek. Yani bu hasta hizmetini alacak ama güvenlik elemanlarının, idarenin kontrolünde, bilgisinde olacak. Böylelikle verilen hizmetin önceden alınan önlemle daha güvenli olması sağlanacak" dedi.

RANDEVU SIKINTISI BAZI BRANŞLAR İÇİN VAR!

Hastanelerde bazı branşlar için randevu sıkıntısı olduğunu söyleyen Bakan Koca, "MHRS randevularıyla ilgili özellikle bazı branşlarda sorunlarımız kısmen devam ediyor. Cildiye, plastik cerrahi, göz, Kulak Burun Boğaz (KBB) gibi branşlarda yer yer sorunlar yaşıyoruz. Bunu yeri geldiğinde mesai sonrası uygulamalar, yeri geldiğinde hekim takviyesi yaparak çözme çabası içerisindeyiz" dedi.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI MÜJDESİ

Bakan açıklamasının devamında işçi alımı müjdesi de verdi. Hastanelerde güvenliğin sağlanması için İçişleri Bakanlığı ile ortak çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Bakan, bu kapsamda güvenlik görevlisi istihdamının artırılacağını söyledi. Sağlık Bakanlığı'nın resmi sayfasında konu ile ilgili açıklama kelimesi kelimesine şu şekilde:

"Bu çerçevede hastanelerdeki güvenlik elamanlarının sayısını artırma planlamalarının olduğunu aktaran Koca, "Ayrıca 'Gri Kod' denilebilecek, Beyaz Kod öncesi devreye girecek erken uyarı sistemi üzerinde çalışıyoruz. Bu öncü kodla özellikle şiddet olma ihtimalinin düşünüldüğü durumlarda emniyet, hastanenin güvenlik görevlileri ve hastane idaresi haberdar edilecek. Bu süreçte hastanın hizmeti devam edecek. Gri Kodla karakol şiddet riskinden haberdar edilecek ama emniyet görevlilerinin hastaneye gelişi Beyaz Kod verilmesi durumunda devreye girmiş olacak. Sistemle amacımız şiddet yaşanmadan önüne geçilebilmesi, bunu bir öncül alarm sistemi olarak düşünebilirsiniz” ifadelerini kullandı"

İLAN NE ZAMAN GELECEK?

Güvenlik görevlisi alımı, işçi alımı ilanı kapsamında yapılır. Geçen sefer 3500 güvenlik görevlisi alımı yapılmış ve bu yeni alımda da yine aynısı bekleniyordu. Ancak Bakan Koca'nın bu açıklamasına göre tüm Türkiye'deki güvenlik görevlisi sayısının artırılması planlanıyor. Buna göre en az 5 bin güvenlik görevlisi alımı, belki de daha fazlası bekleniyor. Siz hangi şehre alım bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın. Kadın erkek adaylarla tanışmak ve bilgi alış verişi için >>> TIKLA TAKİP ET

Güvenlik görevlisi alımının Kasım ayında gelmesi bekleniyor. İlan geldiğinde bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7.com mobil uygulamasını ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Sağlık Bakanlığı'na yapılacak güvenlik görevlisi alımının başvuru şartları için TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (17)

Seç


Ziyaretçi 17 Gün Önce
İnşallah aydında vardır
Ziyaretçi 18 Gün Önce
yaş şartı esnetilsin
Ziyaretçi 19 Gün Önce
Malatya varmı alım
Ziyaretçi 19 Gün Önce
kpss şartı olmasın daha iyi
Ziyaretçi 19 Gün Önce
mersin hastanelerinede olsun