Hastanelere 3500 güvenlik görevlisi alımı geliyor: İşte başvuru şartları 2023

Hastanelere 3500 güvenlik görevlisi alımı geliyor: İşte başvuru şartları 2023

Sağlık Bakanlığı hastanelere 3500 civarında güvenlik görevlisi alımı yapacak. Peki başvurular ne zaman? Başvuru şartları nedir? İşte başvuru bilgileri.

İŞKUR İlanları 2 Eylül 2023 18:39 144
Hastanelere 3500 güvenlik görevlisi alımı geliyor: İşte başvuru şartları 2023

Hastanelere 81 ilde güvenlik görevlisi alımı yapılacak.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında 2023 yılı personel ve işçi alımı ilanının kısa sürede geleceği öğrenildi. Personel alımı ilanının kısa sürede gelecek olması ile birlikte adaylar, nerelere güvenlik görevlisi alımı yapılacağını araştırmaya başladı. Peki Sağlık Bakanlığı güvenlik görevlisi alımı başvurusu ne zaman? Güvenlik görevlisi alımı başvuru şartları nedir? İşçi alımı başvuruları nasıl yapılacak?

İşte işçi alımına dair son bilgiler.

BAKAN NE DEDİ?

Sağlık Bakanı Fahretin Koca yaptığı açıklamada ilanın gecikmeden geleceğini söyledi. İşte açıklama:

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Güvenlik görevlisi alımında başvuru şartları şu şekilde olacak:

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlar ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan şartları taşımak. (Yabancı uyruklu adaylar tercih yapamayacaktır.) 

2. Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.  

3. Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak.  

4. Başvuru tarihinin ilk günü itibarıyla 40 yaşını doldurmamış olmak

5. Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibarıyla mezun olmak ve istenilen diğer belgelere son başvuru tarihi itibarıyla sahip olmak. 

6. Görevini devamlı yapmasına engel akıl hastalığı bulunmadığını belgelemek (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir). 

7. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak. 

8. 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yönünden bir engeli bulunmamak. 

9. Güvenlik görevlisi (silahsız) olarak istihdam edilecekler için, yukarıda belirtilen şartlara ilave olarak, 5188 sayılı Kanun’un 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinin (1), (2) ve (3) alt bendindeki şartlar ile (g) ve (h) bendindeki şartları taşımak. 

1. 5188 SAYILI ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİNE DAİR KANUN GEREĞİNCE GEÇERLİLİĞİ DEVAM EDEN ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KARTINA SAHİP OLMAK. (SİLAHLI ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KARTINA SAHİP OLANLAR DA BAŞVURU YAPABİLİR.)

2. ENGELLİ VEYA ESKİ HÜKÜMLÜ OLMAMAK.

HANGİ İLLERE ALIM OLACAK?

Güvenlik görevlisi alımının tüm illere yapılması bekleniyor. Siz hangi ilde alım bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

Geçen sene Kasım ayının sonunda başlayan başvuruların bu sene Ekim ya da en geç Kasım ayında başlaması bekleniyor. İlan geldiğinde bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden Finans7.com mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (144)

Seç


Ziyaretçi 12 Gün Önce
KIRŞEHİR
Ziyaretçi 14 Gün Önce
İkâmet ettiğimiz şehir dışında başka bir şehire başvuru yapabiliyor muyuz
Ziyaretçi 14 Gün Önce
Muğla//Dalaman için alım var mı?
Ziyaretçi 15 Gün Önce
Yozgat 💫
Ziyaretçi 15 Gün Önce
Bayan alımları olucak mı peki?