Polis Akademisinden Polislik Başvuru Duyurusu: POMEM Polis Alımı Ön Başvuru Sonuçları Ne Zaman? KPSS Taban Puanı?

Polis Akademisinden Polislik Başvuru Duyurusu: POMEM Polis Alımı Ön Başvuru Sonuçları Ne Zaman? KPSS Taban Puanı?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında başvuruda sona yaklaşıldığına yer verildi.

Polis Alımı 21 Kasım 2022 19:47 0
Polis Akademisinden Polislik Başvuru Duyurusu: POMEM Polis Alımı Ön Başvuru Sonuçları Ne Zaman? KPSS Taban Puanı?

POMEM polislik başvurusunda sona gelindi. Ön başvuru sonuçları ne zaman?

Polis akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada 2022 yılı POMEM polis alımı başvurusunda sona gelindiğine yer verildi. En az ön lisans mezunu adaylar arasından yapılan polis alımında başvuru için son günlere girildi. Başvurularda sona gelinmesi ile birlikte adaylar ön başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırmaya başladı. Biz de finans7.com olarak bu yazımızda POMEM polis alımı için son bilgilere yer verdik.

POMEM ŞARTLARI

POMEM polis alımına lisans ve ön lisans mezunu adaylar başvuru yapabilecek. Lisans mezunları için KPSS 60 puan şartı ile , ön lisans mezunları için KPSS 65 puan şartık ile yapılacak polis alımında yaş şartı ise 1 Ocak 1993 sonrası olarak açıklandı. Söz konusu alımda boy kilo şartı ise şu şekilde açıklandı: "Kadınlar için 162 cm, erkekler için 167 cm’den kısa boylu olmamak, BMİ (beden kitle endeksi), 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak"

BAŞVURU SON TARİHİ

İlana başvurular 25 Kasım 2022 tarihine kadar alınacak. Başvuru yapmak isteyenlerin Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet adresi Aday İşlemleri Sistemi üzerinden başvurusunu yapması gerekmektedir.  Kadın erkek diğer polisler ve polisliğe başvuranlar bu sayfada >>> Bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

ÖN BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN?

Polis Akademisi Başkanlığı POMEM polis alımında ön başvuru sonuçları kısa sürede açıklanacak. 25 Kasım'da başvuruların sona ermesinden sonra sonuçların Kasım sonunda belli olması ve KPSS taban puanların belirlenmesi , sıralamaya girenler için başvuru ücreti yatırma işleminin başlaması bekleniyor.  Sonuçlar gelince bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç