Meteoroloji'den Kritik Uyarı! Kuvvetli Geliyor...

Meteoroloji'den Kritik Uyarı! Kuvvetli Geliyor...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması istendi.

Haberler 20 Eylül 2022 22:19 0
Meteoroloji'den Kritik Uyarı! Kuvvetli Geliyor...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'den kuvvetli yağış uyarısı! Ani sel, su baskını, yıldırım ve iç kesimlerde dolu yağışına karşı dikkatli olunması konusunda uyarıldı.

Meteorolojiden Doğu Karadeniz Bölgesi için kuvvetli yağış uyarısında bulunuldu. Ani sel, su baskını, yıldırım, özellikle iç kesimlerde yerel dolu yağışı, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Meteorolojiden yapılan uyarıda, “Orta ve Doğu Karadeniz'de beklenen kuvvetli yağışlara dikkat. 21.09.2022 Çarşamba günü Karadeniz'de beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların gece saatlerinden itibaren Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde, öğle saatlerinden itibaren Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, özellikle iç kesimlerde yerel dolu yağışı, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” denildi. 

Yorumlar (0)

Seç