Meteoroloji'den Kritik Uyarı! Gök Gürültülü Sağanak Geliyor...

Meteoroloji'den Kritik Uyarı! Gök Gürültülü Sağanak Geliyor...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, son hava durumu tahmin raporunu paylaştı. İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava durumu raporu…

Son Dakika 19 Kasım 2022 19:26 0
Meteoroloji'den Kritik Uyarı! Gök Gürültülü Sağanak Geliyor...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamaya göre Marmara da dahil birçok bölgede sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışın beklendiği ve meydana gelebilecek olumsuz durumlara karşı vatandaşların tedbirli olması istendi. İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava durumu raporu…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, son hava durumu tahmin raporunu paylaştı. Yapılan hava durumu tahminlerinde Marmara da dahil birçok bölge için sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı. 

Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, Akdeniz ile Gaziantep, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya'nın doğusunda yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Rüzgarın kuzey iç ve batı kesimlerde güney yönlerden kuvvetli eseceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde doğu bölgelerde yer yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ VE RÜZGAR UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Akdeniz Bölgesi için kuvvetli yağış uyarısı yaptı. Yapılan uyarıda “Antalya'nın doğusunda (Aksu, Serik, Manavgat) yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.

Marmara, Ege, İç Anadolu ve Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli (30-50 km/sa, kısa süreli 60 km/saat), Bursa başta olmak üzere Marmara'nın güneyinde zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/sa) esmesi bekleniyor. Güneyli rüzgarlarla birlikte soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar başta olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

Yorumlar (0)

Seç