Meteoroloji Genel Müdürlüğü 20 Farklı İlde 8.500 TL Maaşla Personel Alımı Sona Eriyor!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 20 Farklı İlde 8.500 TL Maaşla Personel Alımı Sona Eriyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 8.500 TL maaşla personel alımı başvurusu sona eriyor.

Kariyer Kapısı 13 Ekim 2022 16:21 0
Meteoroloji Genel Müdürlüğü 20 Farklı İlde 8.500 TL Maaşla Personel Alımı Sona Eriyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 8.500 TL maaşla personel alımı başvurusu sona eriyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz günlerde gelmiş olan ilan için başvurular sona eriyor. Resmi Gazete'de yayınlanan personel alım ilanına göre 20 farklı ilde 36 kamu memur alımı gerçekleştirileceği duyurulmuştu. 5 Ekim tarihinden başlayan başvurular 14 Ekim Cuma günü sona erecek olup başvuru yapmacak adayların başvurularını tamamlaması gerekmektedir.

METEOROLOJİ 36 PERSONEL ALIMI YAPACAK! 

Yayınlanana ilana göre 20 farklı ilde 36 personel alımı gerçekleştirilecek. Alımların gerçekleştirileceği iller ve kadrolar ise şu şekilde verildi; 

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR? 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48/A maddesinde belirtilen şartları taşımak.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu ve benzeri durumu bulunmamak.

Erkek adaylar için askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması sonucunun olumlu olması.

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Başvuracak adayların durumunun, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. Maddesinin (B) fıkrasında yer alan; ‘’Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.’’ hükmüne uygun olması gerekmektedir. 

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü sözleşmeli kamu personeli alımı başvuru ekranı açıldı. Başvuru yapmak isteyenlerin öncelikle aşağıdaki linke tıklaması gerekmektedir:

Linke tıklayın. Daha sonra karşınıza e devlet giriş ekranı çıkacak. Bu ekranda kimlik numaranız ve e devlet şifrenizle giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra Meteoroloji personel alımı başvuru sayfasını göreceksiniz. Burada sağ üstteki Yeni Başvuru yazan kısma tıklayın. Daha sonra başvuru ekranı karşınıza çıkacak. Burada Başvur butonuna tıklayarak belirtilen adımları takip edebilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç