MGM Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı: İşte Kariyer Kapısı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

MGM Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı: İşte Kariyer Kapısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve personel alımı başvuru ekranının açıldığına yer verildi.

Kariyer Kapısı 5 Ekim 2022 09:53 0
MGM Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı: İşte Kariyer Kapısı

MGM personel alımı başvuru ekranı açıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü sözleşmeli kamu personeli alımı başvuru ekranı açıldı. Resmi Gazete'de ve Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden yayınlanan son dakika açıklamasında ilanın detaylarına yer verilirken biz de finans7.com olarak ilanın başvurusuna dair bilgileri, başvurunun nasıl yapılacağını bu haberimizde anlattık.

ALIM YAPILAN KADROLAR VE İLLERE GÖRE DAĞILIM

Personel alımında adayların güvenlik görevlisi, büro personeli ve temizlik görevlisi kadrolarında istihdam edileceği görüldü. Alınacak personellerin çalıştırılacağı iller ise şu şekilde:

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İlana başvuru yapacaklarda aranan şartlar şu şekilde:

          1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

          2. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48/A maddesinde belirtilen şartları taşımak.

          3. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu ve benzeri durumu bulunmamak.

          4. Erkek adaylar için askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

          5. Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak.

          6. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

          7. Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

          8. Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması sonucunun olumlu olması.

          9. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

         10. Başvuracak adayların durumunun, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. Maddesinin (B) fıkrasında yer alan, ‘’Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.’’ hükmüne uygun olması.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Alım yapılan kadrolar için aranan başvuru özel şartları şu şekilde:

BAŞVURU EKRANI AÇILDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü sözleşmeli kamu personeli alımı başvuru ekranı açıldı. Başvuru yapmak isteyenlerin öncelikle aşağıdaki linke tıklaması gerekmektedir:

Linke tıklayın. Daha sonra karşınıza e devlet giriş ekranı çıkacak. Bu ekranda kimlik numaranız ve e devlet şifrenizle giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra Meteoroloji personel alımı başvuru sayfasını göreceksiniz. Burada sağ üstteki Yeni Başvuru yazan kısma tıklayın. Daha sonra başvuru ekranı karşınıza çıkacak. Burada Başvur butonuna tıklayarak belirtilen adımları takip edebilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kadın erkek diğer adaylarla bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç