Meksika'da 7.5 Büyüklüğünde Deprem! Tsunami Alarmı Verildi

Meksika'da 7.5 Büyüklüğünde Deprem! Tsunami Alarmı Verildi

Son dakika haberi... Meksika’nın Michoacan eyaleti açıklarında 7.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Dünya 19 Eylül 2022 22:34 0
Meksika'da 7.5 Büyüklüğünde Deprem! Tsunami Alarmı Verildi

Son dakika haberi... Meksika’nın Michoacan eyaleti açıklarında 7.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin ardından tsunami alarmı verildi.

Meksika Ulusal Sismoloji Servisi tarafından yapılan açıklamada, yerel saatle 13.05’te Michoacan eyaleti açıklarında Büyük Okyanus’ta 7.5 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirilerek, depremin merkez üssünün Michoacan eyaletinde yer alan Coalcoman şehrinin 63 kilometre güneyi olduğu aktarıldı.

BAŞKENTTE SİRENLER YÜKSELDİ

Michoacan eyaletinde meydana gelen deprem çevresinde yer alan Colima, Guerrero, Oaxaca, Morelos eyaletlerinde ve başkent Mexico City’de hissedildi. Mexico City’de güçlü bir sarsıntı hissedilirken, deprem alarmları devreye girdi.

Yaşanan deprem ülke genelinde bugün düzenlenen Ulusal Deprem Tatbikatı’ndan yaklaşık 45 dakika sonra meydana gelirken, depremin merkez üssü Michoacan eyaletinde ve başkent Mexico City’de şu ana kadar herhangi bir hasar veya can kaybı bildirilmedi.

1985 VE 2017 EYLÜL'ÜNDE DE BÜYÜK DEPREMLER OLMUŞTU

Meksika'da bugün meydana gelen 7,5 büyüklüğündeki depremin ardından, 19 Eylül 1985 ve 7 Eylül 2017'de olan depremler akıllara geldi.

Geçmiş depremlerde de yüzlerce kişi hayatını kaybetmişti.

Yorumlar (0)

Seç