KPSS 2022/1 Tercih Sonuçları Açıklandı mı? İşte Sonuç İçin Beklenen Tarih

KPSS 2022/1 Tercih Sonuçları Açıklandı mı? İşte Sonuç İçin Beklenen Tarih

KPSS 2022/1 tercihleri sona erdi ve tercih sonuçları için bekleyiş başladı. Peki başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar.

Sınav 8 Tem 2022 18:23 0
KPSS 2022/1 Tercih Sonuçları Açıklandı mı? İşte Sonuç İçin Beklenen Tarih

KPSS 2022/1 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından Haziran ayının sonunda kılavuz yayımlandı ve KPSS 2022/1 tercihleri kapsamında en az lise mezunu adaylar arasından kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. Yayımlanan duyuruya başvurular 30 Haziran 2022 tarihinde başladı. 

Başvuruların başlamasının ardından tercihler 7 Temmuz 2022 tarihine kadar alındı. Başvuruların sona ermesinin ardından ilana başvuru yapan on binlerce aday sonuçların ne zaman açıklanacağını araştırmaya başladı. Biz de finans7.com olarak bu yazımızda KPSS tercihleri ile kamu personeli alımının son bilgilerine ve detaylarına yer verdik. 

KAÇ MEMUR ATAMASI YAPILACAK?

KPSS tercihleri ile kamu kurum ve kuruluşları bünyesine en az lise mezunu adaylar arasından 

KPSS tercihleri ile Ortaöğretim mezunu 62 memur alımı yapılacak.

KPSS tercihleri ile Ön Lisans 731 memur alımı yapılacak.

KPSS tercihleri ile 1085 memur alımı yapılacak.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS Tercih sonuçları en geç 2 hafta içinde açıklanıyor. Ancak şimdi araya bayram tatili girecek. Bu nedenle sonuçların 18 Temmuz ile 21 Temmuz tarihleri arasında açıklanması bekleniyor. KPSS tercih sonuçları açıklandığında finans7.com olarak takipçilerimizle paylaşacağız. Sonuçlar açıklandığında bildirimle haberdar olmak için mobil uygulamamızı aşağıdaki linklerden ücretsiz şekilde indirebilirsiniz.

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç