Kılıçdaroğlu: Borsada Parasını Kaybedenlerin Parasını Geri Vereceğim

Kılıçdaroğlu: Borsada Parasını Kaybedenlerin Parasını Geri Vereceğim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir son dakika açıklamasında bulundu ve borsada manipülasyona değindi.

Borsa 17 Eylül 2022 17:34 1
Kılıçdaroğlu: Borsada Parasını Kaybedenlerin Parasını Geri Vereceğim

Kılıçdaroğlu açıkladı: Borsada manipülasyon var!

Borsada son günlerde yaşanan sert yükseliş ve ani düşüşlerle ilgili son dakika açıklaması geldi. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı son dakika açıklamasında bu konuda önemli değerlendirmelerde bulundu ve tepkisini dile getirdi. 

İZLİYORUM

Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada borsada manipülasyon yapıldığını ve bunu izlediğini söyleyerek, "Borsada yaptığınız manipülasyonları izliyorum ve notumu alıyorum. Küçük yatırımcının çaldığınız parasını size ödeteceğim. Vallahi de ödeyeceksiniz! Erdoğan şürekası, göreceğim sizi." ifadelerini kullandı.

PARANIZI VERECEĞİM

Küçük yatırımcılara 28 Ağustos günü seslenen Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Borsada dolandırılan küçük yatırımcının uğradığı zararın telafisi meselesini açayım. Muteber borsa sermayedarlarını hariç tutarak, beni asıl ilgilendiren meseleye geliyorum. Borsada küçük yatırımcı sadece SPK’nın yolsuzluk mekanizmasıyla soyulmadı.

İçeriden bilgi alarak, manipülasyonla küçük yatırımcıyı soyan çeteler var. Bunu hisse grafiklerinden de çok net izliyorum. Örneklerini TCMB faiz kararlarında ve sosyal medyada çıkartılan bazı dedikodular sürecinde de gördüm, notlarımı aldım.

SPK ve Borsa İstanbul bu konudaki şikayetleri görmezden geliyor. Nedenini biliyoruz... Buradan kimlerin nemalandığını da iktidar değişikliğinden sonra ortaya çıkaracağız. Dolayısıyla ekonomi derken, sadece ilk 100 günlük planlar vs. ile bu ülkenin toparlanmayacağını biliyorum.

Bu urları, tefecileri, simsarları, çantacıları temizlemeden; yani devlete nefes aldırmadan, milletin de nefes alamayacağını biliyorum. Devletin nefes borularına yapışmış mikropların hepsini temizleyeceğim.

Dolandırılan küçük yatırımcıların zararlarının telafisi, bu mikropların ve beslediklerinin parası ile telafi edilecek. Konunun bu boyutunu da uzun zamandır takip ediyorum, kimse merak etmesin."

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 15 Gün Önce
Kılıçdaroğlu sendeki bu koltuk sevdasına hayranım.