İŞKUR Başvuru Ekranı Açıldı: 16 İlde 15 Yaşından Büyüklere Günlük 211 TL Verilecek

İŞKUR Başvuru Ekranı Açıldı: 16 İlde 15 Yaşından Büyüklere Günlük 211 TL Verilecek

İŞKUR üzerinden yayınlanan son dakika açıklamasında 16 ilde 15 yaşından büyüklere hem iş hem meslek kapısının açıldığına yer verildi.

İŞKUR İlanları 30 Eylül 2022 16:12 0
İŞKUR Başvuru Ekranı Açıldı: 16 İlde 15 Yaşından Büyüklere Günlük 211 TL Verilecek

İŞKUR 16 ilde, 15 yaşından büyüklere günde 211 ve 232 TL veriyor. İşte işkur başvuru.

İŞKUR işbaşı eğitim ve mesleki eğitim kursları kapsamında mezuniyet şartı olmadan ve en az ilkokul mezunları arasından çok sayıda personel alımı yapacağını duyurdu. Yayınlanan personel alımı ilanlarına baktığımızda 16 ilde duyuruların geldiği bildirilirken başvuruların internet üzerinden alındığına yer verildi. Biz de finans7.com olarak bu yazımızda söz konusu iş ilanlarının başvurusuna dair detaylara yer verdik. 

KURSLAR NEDİR NASIL OLUYOR?

İşbaşı eğitim ve mesleki eğitim kursları kapsamında yapılan personel alıöında adaylar işyerlerinde işin başında meslek öğrenir. Meslek öğrendiği sürede çalışanın maaşı ve sağlık sigortası İŞKUR tarafından yapılır. Aday mesleği öğrendikten sonra hem iş hem de meslek sahibi olarak istihdama katılıyor. 

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İşbaşı eğitim ve mesleki eğitim kurslarına başvuru yapmak isteyenlerin aşağıdaki şartları sağlaması gerekmektedir:

 • İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak,
 • 15 yaşını tamamlamış olmak,
 • İşverenin birinci veya ikinci derece kan hısımı veya eşi olmamak,
 • Emekli olmamak,
 • Programa başladığı tarihten önceki bir yıl içerisinde program düzenlenecek işverene ait vergi numarası altında yer alan işyerlerinde sigortalı olmamak,
 • Kurumca aynı meslekte düzenlenen kurs/programı tamamlamamış olmak,
 • Programa katılmama yönünde yaptırım uygulanmıyor olmak,
 • İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmak şartlarının sağlanması gerekmektedir.

MAAŞ VE ÖDEMELER

İşkur sayfasına baktığımızda maaş ile diğer bilgilerin şu şekilde paylaşıldığı görüldü:

 • İş arayan statüsündeki katılımcılara günlük 211,55 TL, öğrencilere 158,66 TL, işsizlik ödeneği alanlara günlük 105,78 TL,
 • Geleceğin meslekleri olarak belirlenen mesleklerde düzenlenen programlarda katılımcılara günlük 232,71 TL cep harçlığı ödenmektedir.
 • Genel sağlık sigortası ile iş kazası ve meslek hastalığı sigortası primi Kurumumuz tarafından program süresince karşılanmaktadır.

İLANLAR, KADROLAR VE İLLER

İŞKUR sayfasında yayınlanan ilanlar şu şekilde:

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Başvuru yapmak isteyenlerin internet üzerinden aşağıdaki adımları takip etmesi gerekmektedir:esube.iskur.gov.tr adresine gidin ve İŞ ARAYAN yazan yerden girişşinizi yapın. Eğer İŞKUR şfirenizi hatırlamıyor ya da üyeliğiniz yoksa bu sayfada e devlet girişi yazan kısımdan da giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra üst menüde bulunan ONLİNE İŞLEMLER yazan yere tıklayın. Daha sonra altta bir menü açılacak. Burada KURS kısmına giderek yukarıda yazan kurslar için başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kadın erkek diğer adaylarla bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (0)

Seç