Beşiktaş hissesi neden düştü? Asıl nedeni ortaya çıktı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Beşiktaş hissesi neden düştü? Asıl nedeni ortaya çıktı

Beşiktaş hissesinde düşüş devam ediyor. Gelen son dakika bilgilerine göre hisse bugün de taban olurken düşüşün nedeni ortaya çıktı.

Borsa 8 Mayıs 2024 0
Beşiktaş hissesi neden düştü? Asıl nedeni ortaya çıktı

BJKAS hissesi neden düşüyor? Hissede olanlar ortaya çıktı.

Son dönemlerde borsdaa en çok konuşulan hisse Beşiktaş hissesi oldu. BJKAS kodu ile borsada işlem gören söz konusu hissede art arda taban serisi gelirken 89.3 TL seviyesinden 28.13 TL seviyesine kadar geriledi.

Yaşanan bu sert düşüş ile ilgili son dakika haberi de geldi.

29 Mart tarihinde 51 lira seviyesinde olan hisse, art arda tavan yaparak 89.3 TL seviyesine kadar çıktı. Daha sonra tepe noktasından satış yiyen söz konusu hisse, bo gün bugündür taban gitmeye devam ediyor.

19 Nisan tarihinde SPK bülteni yayınlanmış ve söz konusu hissede manipülasyon yapıldığı gerekçesiyle 6 kişiye işlem yasağı gelmişti. SPK'nın açıklaması sonrası bu kişilere 6 ay işlem yasağı gelirken bu 6 kişinin hisseyi şişirdikleri bildirildi.

Yasak gelmesi sonrası hisse art arda taban yemeye başladı.

Gelen bilgilere göre bu kişilerin MKK'ya başvuru yaptığı ve borsadan değil farklı şekilde elde edilen hissenin yüzde 4'lük kısmı, yani 4 milyon lotu satmak istedikleri anlaşıldı.

Şirketin halka açık kısmı, bu kişiler hisseyi kaydetmeden önce yüzde 40'tı. Şimdi ise yüzde 42.51.

Yani özetlemek gerekirse bu kişiler ellerindeki 4 milyon lotluk hisseyi 51.5 TL'den satmak yerine hisseyi manipülasyonla 89 TL'ye çıkardı ve 206 milyon yerine 357 milyon lira gelir elde etmek istedi.

Bu işlem nedeniyle 29 Mart'ta 12.5 milyar lira olan kulübün değeri şimdi 6.7 milyar liraya kadar gerilemiş oldu.

Haberde yer alan bilgiler finans7 yatırım tavsiyesi değildir.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç