İlk Adım Atıldı! Tamamlandığında 25 Bin Kişi İstihdam Edilecek...

İlk Adım Atıldı! Tamamlandığında 25 Bin Kişi İstihdam Edilecek...

İlk Adım Atıldı! Tamamlandığında 25 Bin Kişi İstihdam Edilecek.İşte detaylar...

Kamu 23.6.2022 21:25 0
İlk Adım Atıldı! Tamamlandığında 25 Bin Kişi İstihdam Edilecek...

İlk Adım Atıldı! Tamamlandığında 25 Bin Kişi İstihdam Edilecek. İşte detaylar...

Yalova Çiftlikköy’de 640 dönüm arazi üzerine kurulacak OSB için düğmeye basıldı. 320 yeni fabrika kuruluyor. Yalova Makine OSB’nin ilk etabı için tören düzenlendi. OSB’nin ikinci fabrikası olan Delfin İç ve Dış Ticaret Pazarlama AŞ’nin temel atma töreni düzenlendi.

25 BİN PERSONEL İSTİHDAMI

İlk etapta kurulacak 320 üretim tesisi ile fabrikalar faaliyete geçecek. 42 fabrikanın temelleri atılıyor. İkinci fabrikanın temelleri bugün atıldı ve diğer fabrikaların temelleri 2 hafta içinde atılıyor. İlk etapta 5.000 yeni personel istihdamı, ardından en az 25.000 ve daha fazla personel istihdamı olacaktır.

ANADOLU 5.0 KONSEPTİ

Yeni fabrikaların Anadolu 5.0 mimari konseptiyle inşa edileceğini belirten OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, çalışmaların hızla tamamlanacağını belirtti. Hem ekonomiye hem de istihdama çok önemli katkı sağlayacak bu OSB için ikinci fabrikanın kurulumuna başlandı.

320 YENİ FABRİKA KURULACAK

Tam kapasite ile hizmete açılması için adımlar atılan OSB’de en büyük hedef %100 doluluk. 320 üretim tesisi “fabrikaları” için en az 25.000 yeni personel istihdam edilecek.

Personel ve işçi alımı ilanlarından bildirimle haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin;

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Seç