İBB Uyardı! İstanbul'da Fırtına ve Sağanak Yağış Bekleniyor

İBB Uyardı! İstanbul'da Fırtına ve Sağanak Yağış Bekleniyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kentte yarın (perşembe günü) öğle saatlerinden itibaren yaşanacak fırtına ve sağanak yağışa karşı uyardı.

Son Dakika 16 Kasım 2022 18:15 0
İBB Uyardı! İstanbul'da Fırtına ve Sağanak Yağış Bekleniyor

İstanbul Büyükşehir Belediye'nden vatandaşlara son dakika uyarısı yapıldı. İBB'den yapılan açıklamada yarın beklenen yağmur ve fırtına için vatandaşlara uyarıda bulunuldu. İşte son dakika haberinin detayları...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kentte yarın (perşembe günü) öğle saatlerinden itibaren yaşanacak fırtına ve sağanak yağışa karşı uyardı. İstanbulluların hava ve deniz ulaşımında oluşabilecek aksaklıklar ile devrilme, uçma, baca gazı zehirlenmesi gibi olumsuz koşullara karşı dikkatli olması istendi. 

Yapılan açıkklamada, "Meteorolojik verilere göre, İstanbul ve ülkemizin batı bölgeleri, Orta Akdeniz üzerinde gelecek alçak basınç sisteminin etkisine girmeye hazırlanıyor. Bu nedenle hâlihazırda güneyli yönlerden hafif esen rüzgârın perşembe öğle saatlerinden itibaren kuvvetlenerek aralıklarla fırtına şeklinde etkili olacağı, beraberinde aralıklı sağanak yağmur geçişlerinin yaşanacağı tahmin ediliyor. Saatte 40-65 kilometre hızla esmesi beklenen fırtınanın, kısa süreli hamleler ile 70-75 kilometrelik kuvvetli fırtınaya dönüşebileceği belirtiliyor. İBB, perşembe gününden itibaren fırtına ve şiddetli yağmur nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı müdahale edecek ekiplerini sahada hazır tutacak" denildi. 

Yağmurların salı gününe kadar sürmesi, önümüzdeki hafta boyunca sıcaklıkların 15-18 derece aralığında seyretmesi bekleniyor. İstanbul'da hava sıcaklıklarının 21 Kasım'a kadar mevsim normalleri civarında, 21-30 Kasım tarihleri arasında mevsim normalleri ila 1 ila 3 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)

Seç