Evleneceklere Kötü Haber: Geçen Sene 40 Bin TL'ydi Şimdi 70 Bin TL

Evleneceklere Kötü Haber: Geçen Sene 40 Bin TL'ydi Şimdi 70 Bin TL

Evlenecek çiftlere kötü haber geldi. Gelen son dakika açıklamasında , mobilyada yeni zammın geldiği ve geçen sene ile bu sene arasında 30 bin liralık fark oluştuğuna yer verildi.

Ekonomi 27.3.2022 11:52 0
Evleneceklere Kötü Haber: Geçen Sene 40 Bin TL'ydi Şimdi 70 Bin TL

Evlenecek çiftlere kötü haber geldi.


Evlenecek çiftlere kötü haber geldi. Gelen son dakika bilgilerine göre hızla artan hammadde fiyatları ve hammaddede yaşanan tedarik sorunu nedeniyle maliyetler artmaya başladı. Bunun yansıması da her zamanki gibi tüketiciye oldu. Son 1 sene içinde fiyatlara baktığımızda mobilya ürünlerinde fiyatların iki katına kadar çıktığı görülürken , ürünlerin yapımında kullanılan hammaddelerde daha fazla artış olduğu görüldü.


Birgün Gazetesi'nden Havva Gümüşkaya'nın bugün kaleme aldığı yazısına göre , hammadde sorununda ciddi sorunlar yaşandığına yer verilirken sektör yetkilileri, fabrikalardan bazılarının zorunlu olarak üretimlerini durdurduklarını dile getirildi. Konu ile ilgili açıklamada bulunan Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Mustafa Balcı, iç pazarda tomruk tedarik zincirinin ise yurt dışına ihraç ettiğini, bunun iç pazara olumsuz yansıdığını söyledi.


GEÇEN SENE EVLENEN NE KADAR ÖDEDİ , BU SENE EVLENECEKLER NE KADAR ÖDEYECEK?


Balcı açıklamasının devamında, geçen sene evlenecek bir çiftin koltuk takımı, yatak odası ve yemek odası için 40 bin lira ayırdığı, bu para ile 3 takımın alınabildiğini söyledi. Balcı, bu sene evleneceklerin üç takım için 70 bin lirayı gözden çıkarması gerektiğini söyledi.


İç piyasadaki son durumun mobilya sektörünü kötü etkilediğini söyleyen Balcı, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın bu durumu olumsuz etkilediğini dile getirdi.


ASGARİ ÜCRETE EK ZAM İÇİN İLK RAKAM AÇIKLANDI >>> TIKLAYIN


Yorumlar (0)

Seç