Ev ve Araba Alacaklara İslam Memiş'ten Kritik Uyarı: Bu Tarihi Not Edin...

Ev ve Araba Alacaklara İslam Memiş'ten Kritik Uyarı: Bu Tarihi Not Edin...

Yaptığı açıklamalarla gündemden düşmeyen Altın ve Para Piyasaları uzmanı İslam Memiş, ev ve araba alacaklar için önemli bir uyarı yaptı. 

Finans Magazin 23.6.2022 18:40 0
Ev ve Araba Alacaklara İslam Memiş'ten Kritik Uyarı: Bu Tarihi Not Edin...

Yaptığı açıklamalarla gündemden düşmeyen Altın ve Para Piyasaları uzmanı İslam Memiş, ev ve araba alacaklar için önemli bir uyarı yaptı. 

Son dönemlerde enflasyonun da etkisi ile birlikte konut ve otomobil fiyatları zirveye çıktı ve her gün artmaya da devam ediyor. Diğer ülkelerdeki Merkez Bankaları faiz artırımına giderken, Türkiye son 6 aydır faizi sabit tutma yönünde karar aldı. İç piyasa ise hükümet tarafından açıklanacak yeni pakete odaklanmış durumda...

Altın, dolar ve emlak piyasasına ilişkin yaptığı yorumlarla adından söz ettiren İslam Memiş, ev ve otomobil almayı düşünenler için kritik uyarılarda bulundu. 

EV VE OTOMOBİL FİYATLARI DÜŞECEK Mİ?

İslam Memiş hükümet tarafından açıklanmasını beklediği imar, tarım, yeniden yapılandırma ve konut ile ilgili paketin 2 ay içerisinde hazırlanacağını söylüyor. Vatandaşlara yeni açıklanacak paketi yakından takip etmelerini öneren Memiş, özellikle emlak ve otomotiv sektöründe bayram sonrasında önemli açıklamalar yapılacağı bilgisini paylaştı. 

''BAYRAM SONRASINA DİKKAT"

Altın ve Para Piyasaları uzmanı İslam Memiş, emlak sektöründe balon fiyatların görüldüğünü ancak bayram sonrasında konut fiyatlarının düşeceğini söyledi. Hükümet tarafından alınacak yeni tedbirlerle birlikte ev ve araç alacak vatandaşların olumlu etkileneceği ancak alım yapmak için bayram sonrasının beklenmesi gerektiğini ifade etti. 

İslam Memiş, tarım projelerine dikkat çekerek tarımla ilgili bir projesi olanların Hazine arazilerini kullanabileceğini ve bunun için İstanbul çevresinde alanlar bulunduğunu söyledi. Hazine arazilerinin kiralanabileceğine dikkat çeken Memiş, gıdada enflasyonla mücadelede daha sistematik çözümler olması gerektiğini ve bu sebeple hal yasasını gündeme getirmenin doğru olacağını aktardı. 

Dünya genelinde resesyon riski oluştuğunu belirten Memiş, enflasyon rakamlarının artmaya devam ettiğini ve bankaların kendi dijital paralarını açıklamalarının belirli olabileceğini kaydetti. 

Son dönemde sert bir düşüş gerçekleştiren Bitcoin konusuna da değinen Memiş, Bitcoin'de 24 bin ile 26 bin dolar arasındaki yükselişin normal olduğunu, sert düşüşlerin ardından hızlı bir giriş yapıldığını belirtti. Memiş, Bitcoin'in 26 bin dolar seviyesinin üstünde kalması halinde yükselişten söz edilebileceğini ifade etti. 

Not: Bu haberde yer alan bilgiler finans7.com yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım tavsiyesi, yatırım danışmanları ve aracı kurumlar tarafından verilen bir hizmettir. Finans7.com yatırım tavsiyesi vermez.

Finans7.com  |Ankara 

Yorumlar (0)

Seç