Ev hanımlarına 1100 - 1250 TL destek başvurusu

Ev hanımlarına 1100 - 1250 TL destek başvurusu

Ev hanımlarına yapılacak destek ödemesi için açıklama geldi. Açıklamada dar gelirli ev hanımlarına ayda 850 lira ile 1250 liralık destek ödemesi yapılacağına yer verildi.

Son Dakika 11 Ocak 2023 12:52 1
Ev hanımlarına 1100 - 1250 TL destek başvurusu

Son dakika haberi: Devletten ev hanımlarına destek ödemesi.

Dar gelirli ev hanımlarına destek ödemeleri devam ediyor. Devlet , geliri düşük olan ailelere aylık dsetek ödemeleri yapıyor. Bu destek ödemelerinden faydalanmak isteyenlerin internet üzerinden ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarındna başvurusunu yapması gerekmektedir.

Geçen gün kabine sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan , Aile Destek programı ödemeleri kapsamında paraların Haziran ayına kadar her ay yatırılacağını söyledi. Edinilen son bilgilere göre yardım ödemelerinin seçimden sonra da uzatılabileceği belirtildi.

EN ÇOK EV HANIMLARINA VERİLİYOR

Söz konusu destek ödemeleri en çok evlerin idarelerini yapan ev hanımlarına veriliyor. Düşük gelirli ailelere verilen destek ödemelerinden faydalanmak isteyenlerin aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

Türk vatandaşı olmaması,

Mavi Kart sahibi olması,

Yerleşim adresinin yurt dışında olması,

18 yaşından küçük olması,

Hanesinde memur, noter veya muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunması,
durumlarında başvurular değerlendirmeye alınamayacaktır.

Bunun yanında başvuranın; cezaevi ve tutukevinde bulunan hükümlü veya tutuklu olması, öğrenci yurtlarında kalan öğrenci olması, yetiştirme yurdu gibi bakım kurumunda bulunan kişilerden olması ve zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaş statüsündeki askerler olması halinde başvurular hane yaklaşımı çerçevesinde değerlendirilemeyeceğinden bu kişiler program kapsamı dışında tutulmuştur.

Aile Destek Programı kapsamındaki geçerli başvurular, hanenin sosyoekonomik profilinin ve gelir seviyesinin belirlenmesi için ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına iletilecek olup bu hanelerden 3294 sayılı Kanun kapsamında olduğu tespit edilenler, bu tespiti takip eden ödeme dönemi itibarıyla söz konu destek programından yararlanabilecektir.

E DEVLET ÜZERİNDEN BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Söz konusu yardıma başvurular internet üzerinden alınıyor. E Devlet üzerinden alınıyor. E Devlet kapısında arama kısmına SOSYAL YARDIM BAŞVURU HİZMETİ yazarak başvuru adresine gidebilirsiniz. Bu sayfada e devlet girişi yaparak yeni başvuru kısmına gidin. Burada sizden istenen bilgileri eksiksiz şekilde doldurarak müracaatınızı yapabilirsiniz.

Kadın erkek polisler bu sayfada >>> Bilgi Alış Verişi için TIKLA TAKİP ET

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 17 Gün Önce
Süreç hala devam ediyor ne yapabilirim