Emeklilerin banka promosyonuna zam geliyor
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Emeklilerin banka promosyonuna zam geliyor

Yüksek miktarda banka promosyonu almak isteyen emekliler için açıklama geldi. Yeni yılda zamlar geliyor.

Emekli Haberleri 31 Ara 2023 1
Emeklilerin banka promosyonuna zam geliyor

Bankaların promosyonları güncelleniyor: Yeni yıl zammını bekleyin.

Düşük maaş alan emeklilere zam açıklaması geldi. gelen açıklamada yeni bir torba yasa hazırlığı olduğu ve söz konuus torba yasa ile emeklilerin maaşlarının artırılacağı bildirildi.

Söz konusu torba yasa ile 7 bin 500 lira olan en düşük emekli maaşına zam gelmes ive 10 bin liranın üzerine çıkarılması bekleniyor. Kulisler 10 bin 500 ile 11 bin lira rakamlarını konuşurken emekliler, bankaların promosyon kampanyalarını araştırıyor.

Bankalar, maaşı 3 yıl boyunca kendi bankasına taşıyan emeklilere promosyon ödemesi yaparken kamu bankaları 5 bin lira civarında, özel bankalar ise 15 bin liraya kadar promosyon ödemesi veriyor.

Maaşını başka bankaya taşıyarak yüksek promosyon almak isteyenler ise hangi bankanın en yüksek promosyonu verdiğini araştırıyor. En yüksek promosyon veren banka için TIKLAYIN

YENİ YILI BEKLEYİN

Bilindiği üzere emeklilerin promosyonları, maaşlara göre değişmektedir. SGK tarafından yayınlanan tabloda maaşa göre promosyon şu şekilde oldu:

3.500 TL altında emekli aylığı alanlara 3.000 TL,
3.500 TL ila 7.500 TL arasında emekli aylığı alanlara 3.500 TL,
7.500 TL ila 10.000 TL arasında emekli aylığı alanlara 4.500 TL,
10.000 TL üzerinde emekli aylığı alanlara 5.000 TL

Tabi şimdi en düşük emekli maaşı 7 bin 500 lira. Bu nedenle sadece son iki seçenek geçerli oluyor. Ocak ayında gelecek zam ile en düşük emekli maaşının 10 bin üzerine çıkması ile promosyonda sadece tek seçenek olacağı görülüyor.

RAKAMLAR DA GÜNCELLENECEK

2024 yılının gelmesi ile birlikte bankaların promosyon kampanyalarının güncelleneceği ve yükseltileceği öğrenildi. Sizce promosyon ne kadar olmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

NE KADAR OLACAK?

Özel bankalar 7500 ile 15 bin lira arasında promosyon veriyor. Yeni yıl ile tüm özel bankaların en az 10 bin lira vermesi bekleniyor. Müjde geldiğinde bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uyuglamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 6 Ay Önce
Yazık degilmi günah degilmi akla vicdana sigarmı özel sektör çalışanlarına da promosyon getirilsin hepimiz ev geçindiriyoruz zaten geçim sıkıntısı yaşıyoruz güvenlikler hakkimizi istiyoruz bu bizim en doğal hakkimiz