Cumhur İttifakından Ücretli Öğretmenlere Kadro ve Maaş Zammı Kanun Teklifi Geldi

Cumhur İttifakından Ücretli Öğretmenlere Kadro ve Maaş Zammı Kanun Teklifi Geldi

Son dakika haberi: Cumhur ittifakı üyesi BBP'den ücretli öğretmenlere kadro ve maaş zammı için kanun teklifi.

Çalışma Hayatı 17 Kasım 2022 20:49 8
Cumhur İttifakından Ücretli Öğretmenlere Kadro ve Maaş Zammı Kanun Teklifi Geldi

Cumhur ittifakından ücretli öğretmenlere kadro açıklaması.

Cumhur ittifakının ortağı Büyük Birlik Partisi'ndne son dakika açıklaması geldi. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici yaptığı son dakika açıklamasında ücretli öğretmenlere maaş zammı ve kadro meselesine değindi.

Destici yaptığı son dakika açıklamasında, "Sizlerin varlığı ile sınıflar boş kalmıyor. Dersler boş geçmiyor. Eğitim öğretim aksamıyor. Bu çok önemli ve çok kıymetli. Belki de en önemlisi bu. Siz bu kadar fedakarca görev yaparken elbette ki ücretleriniizin iyileştirmesini talep etmek, kadro talep etmek... Dediğim gibi 90 bin ücretlinin kadroya geçmesini isteyen ücretli öğretmenler de yok. Ama içlerinde bunu hak etmiş, o tecrübeye o birikime sahip olanların kadroya geçirilmesi, bunu yaparken de diğer atama bekleyen öğretmenlerin kontenjanı dışında. Dediğim gibi bunun bir hak mücadelesi olduğunu biliyorum . Başından beri destekledim. Kanun teklifi verdim. Her fırsatta konuştum konuşmaya devam ediyorum. Benim vicdanımı yaralıyor. Bir öğretmen 4500 liraya çalışamaz. Hangi kategoride olursa olsun bir öğretmen haftada kaç saat derse giriyor. Kadrolular 16 saat artısı ek ders ücreti. 16 saat derse giren öğretmen de bana göre bugün aldığının en az iki katını almalı" ifadelerini kullandı.

KANUN TEKLİFİ VERİLDİ

Büyük Birlik Partisi yaptığı son dakika açıklamasında ücretli öğretmenlere kadro ve maaş zammı için kanun tekliflerini meclise sunduklarını söyledi.

Kadın erkek diğer vatandaşlarla araçları tartışmak için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (8)

Seç


Ziyaretçi 4 Gün Önce
Şu an çalışmayan ama daha önceden 10yil 15 yıl ücretli öğretmen olarak çalışanlar unutulmamalıdır
Ziyaretçi 4 Gün Önce
Oy için yapmayın lütfen bunu, KPSS diye bir şey var. Eksik varsa KPSS atasın kul hakkına girer. Her yasal hak helal değildir.
Ziyaretçi 5 Gün Önce
Ücretli öğretmenler size minnettar.
Ziyaretçi 5 Gün Önce
Ücretli öğretmenler olarak kadro bekliyoruz
Ziyaretçi 6 Gün Önce
cari dönemde ücretli öğretmenlik yapanlara kadro verilmesi durumunda +1 oyum var BBP'ye :)