Çevre ve Şehircilik Bakanlığı KPSS Tercihleri ile 3 Bin 297 Memur Alımı Yapacak: İşte Beklenen Kadrolar 2022

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı KPSS Tercihleri ile 3 Bin 297 Memur Alımı Yapacak: İşte Beklenen Kadrolar 2022

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı KPSS Tercihleri ile memur alımı yapılacağını söyledi. İlan hazırlığı başladı.

Sözleşmeli Personel Alımı 19 Kasım 2022 13:29 0
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı KPSS Tercihleri ile 3 Bin 297 Memur Alımı Yapacak: İşte Beklenen Kadrolar 2022

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı KPSS tercihleri ile 3297 personel alacak.

Çevre , Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum geçen hafta yaptığı açıklamada KPSS tercihleri ile bakanlık bünyesine Türkiye geneli 3 bin 297 personel alımı yapılacağını söylemişti. Bu açıklama sonrası ilk ilan yayınlandı. Yayınlanan ilanda KPSS 2022/10 tercihleri kapsamında Çevre Mü-hendisi alımı yapılacağına yer verildi. Söz konusu ilana başvurular 17 Kasım tarihinde sona erdi. Bu ilanın sona ermesinden sonra yeni ilan için hazırlıklar başladı.

MURAT KURUM NE DEMİŞTİ?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum TBMM'de yaptığı açıklamada, "Genç istihdam seferberliği başlattıklarını vurgulayarak, 2021 yılında Bakanlığımızın ve belediyelerimizin teknik şartnamelerinde yaptığımız değişiklikle genç istihdam seferberliğimizi başlattık. Geçtiğimiz süre zarfında, 25 bin gencimiz bu proje kapsamında göreve başladı. 2023 yılı hedefimizi 50 bine ve daha da üzerine yükseltmiş durumdayız. Tabi buradan bir müjdeyi de gençlerimize vermek istiyorum. Bakanlığımız ile bağlı ve ilgili kuruluşlarına merkezi yerleştirme sistemi ile çeşitli branşlarda toplam 3 bin 297 personel istihdamı için çalışmalarımızı tamamladık, alım işlemlerimizi başlatıyoruz" dedi.

KPSS TERCİHLERİ İLE MÜLAKATSIZ ALIM OLACAK: İŞTE BEKLENEN KADROLAR

Çevre Bakanlığı'nın bu alımı KPSS tercihleri ile yapılacak. Söz konusu tercihlerle kamuya alımlar mülakatsız olacak. Alımlarda kadroların şu şekilde olması bekleniyor:

  • Büro personeli
  • Avukat
  • Mühendis
  • Mimar
  • Şehir Plancısı
  • Memur

Kadın erkek diğer adaylarla bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

İLAN NE ZAMAN?

Bakan Kurum yaptığı açıklamada ilan hazırlıklarının başladığını söyledi. İlanın önümüzdeki günlerde gelmesi bekleniyor. İlan gelince bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç