Bankalara Kredi ve Kredi Kartı Borcu Olan Asgari Ücretliye Meclisten İyi Haber

Bankalara Kredi ve Kredi Kartı Borcu Olan Asgari Ücretliye Meclisten İyi Haber

Bankalara kredi ve kredi kartı borcu olan asgari ücretli vatandaşları ilgilendiren son dakika haberi MEclisten geldi.

Finans Magazin 04.6.2022 16:00 1
Bankalara Kredi ve Kredi Kartı Borcu Olan Asgari Ücretliye Meclisten İyi Haber

Bankalara borcu olanlara iyi haber meclisten geldi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden bir son dakika haberi geldi. Gelen bilgilere göre TBMM'de bir kanun teklifi gündeme geldi. Gündeme gelen kanun teklifinde bankalara borcu olan vatandaşlara iyi haber verildi. 

EKONOMİK SIKINTILAR VATANDAŞIN BELİNİ BÜKTÜ

Son dönemlerde yaşanan ekonomik sıkıntılar, özellikle emekli ve asgari ücretlilerin alım gücünü oldukça azalttı. Yaşanan sıkıntılar pandemi ile başlamış ve Uktayna Savaşı ile pik yapmıştı. Her geçen gün daha da artan emtia fiyatları nedeniyle ciddi sorunlar yaşanırken bankalara borcu olan vatandaşların evlerine haciz gelmeye devam ediyor. 

İCRALIKLAR

Geçen ay açıklanan verilere göre  bu sene Mayıs ayına kadar toplamda 2 milyon 657 bin yeni icra dosyasının geldiği bildirildi. Milyonlarca kişinin icralık olduğu açıklanırken , Türkiye'de illere göre icralık dosya sayısı şu şekilde duyurulmuştu:

EN ÇOK ASGARİ ÜCRETLİ ÇEKİYOR

Bankalara kredi, kredi kartı olan borçları nedeniyle zor günler geçiren vatandaşlar, borçlarını ödeyemediği için icralık olmaya devame diyorlar.

MECLİSTEN ASGARİ ÜCRETLİLERE İYİ HABER

TBMM'den gelen son dakika haberinde asgari ücretlilerin maaşlarına haciz konulmaması için bir kanun teklifi verildi. Bursa Milletvekili Erkan Aydın'ın verdiği kanun teklifine baktığımızda icra borçları nedeniyle asgari ücretlinin maaşına haciz konulmaması istendi.

Meclise sunulan İcra ve İflas Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin kabul edilmesi durumunda bankaya olan borcu nedeniyle asgari ücretlilerin maaşlarına bir icra haciz gelmeyecek. 

Önümzüdeki günlerde komisyonda ele alınacak bu konuda gelişme olduğunda takipçilerimizle paylaşacğaız. Finans7.com mobil uygulamamızı indirerek haberdar olabilirsiniz.

Yorumlar (1)

Seç

Ziyaretçi 23 Gün Önce
Geliyor gelmiyor diyorlar ama hacizlerden kurtulamiyoruz