Balıkesir, Manisa, Muğla, Eskişehir, Kütahya'ya TOKİ Evleri Yapılacak! Başvuru Ne Zaman?

Balıkesir, Manisa, Muğla, Eskişehir, Kütahya'ya TOKİ Evleri Yapılacak! Başvuru Ne Zaman?

TOKİ 150 Bin Sosyal KonuTOKİ 150 bin konut başvurusuna yönelik detaylar vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Peki TOKİ 150 bin sosyal konut Balıkesir, Manisa, Muğla, Eskişehir, Kütahya  başvurusu ne zaman başlayacak? İşt etüm detaylar...

Emlak 01.6.2022 21:19 0
Balıkesir, Manisa, Muğla, Eskişehir, Kütahya'ya TOKİ Evleri Yapılacak! Başvuru Ne Zaman?

TOKİ 150 bin konut başvurusuna yönelik detaylar vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Peki TOKİ 150 bin sosyal konut Balıkesir, Manisa, Muğla, Eskişehir, Kütahya başvurusu ne zaman başlayacak? İşt etüm detaylar...

TOKİ, 150 bin sosyal konut projesi kapsamında 81 şehirde 150 bin konut yapacak ve yapılacak bu sosyal konutlarla vatandaşlar uygun fiyatlara ev sahibi yapılacak. Kira öder gibi 15-20 yılda ev sahibi olacak Ucuza ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar ise konut başvurularının ne zaman başlayacağını, 150 bin sosyal konut projesi kapsamında illerine kaç konut yapılacağını araştırmaya başladı. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLAYACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önümüzdeki Ağustos ayında konu ile ilgili açıklama yapacak ve konut projesi başvurularını başlatacak.Çevre, Şehircilik ve İlkim Değişikliği Bakanı Murat Kurum konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Konut ihtiyacı olan vatandaşlarımız için yeni bir paket açıklandı. Bu çalışmayı biz yine sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın konut alabilmelerine imkan sağlayacak çalışmaları birlikte yürütüyoruz. Girdide, hammaddede, geliştiricilere destek olabilecek çalışmaları yapıyoruz. Son 20 yılda Sayın Cumhurbaşkanımız vatandaşlarımız ev sahibi olsun diye bir çalışma başlattılar. 2002 yılından bugüne 1 milyon 137 bin konut üretmişiz ve üretmeye de devam ediyoruz. İnşallah ağustos ayında da sanayi tesisleri kuracağız. Orta ölçekli işletmeci kardeşlerimiz illerde gelen talebe göre belirlediğimiz alanlarda sanayi sitesi kuracağız. Kura yöntemiyle çok az peşinatlarla 15-20 yıllık vadelerle olacak. İlk kez bu programda söylüyorum, ağustos ayında Sayın Cumhurbaşkanımız bu projeyi vatandaşlarımıza sunacaklar." dedi.

BALIKESİR'E KAÇ KONUT YAPILACAK?

100 bin sosyal konut projesinde TOKİ,Balıkesir'e 3.500 konut yapmıştı. Bu sefer 4.500 civarı yapılması bekleniyor. Size yeterli mi? Size kaç tane yapılmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

MANİSA'YA KAÇ KONUT YAPILACAK?

Manisa'ya son sosyal konut projesinde 1.500 konut yapılmıştı. Bu sefer 2.250 konut yapılması bekleniyor. Sizce yeterli mi? Sizce kaç tane yapılmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

MUĞLA'YA KAÇ KONUT YAPILACAK?

Muğla'ya 1000 konut yapılmıştı son seferde. Bu sefer 1500 civarı yapılması bekleniyor. Sizce yeterli mi? Sizce kaç tane yapılmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

ESKİŞEHİR'E KAÇ KONUT YAPILACAK?

Eskişehir'e son sosyal konut projesinde 3.300 konut yapılmıştı. Bu sefer 4.500 konut yapılması bekleniyor. Sizce yeterli mi? Sizce kaç tane yapılmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

KÜTAHYA'YA KAÇ KONUT YAPILACAK?

Kütahya'ya 1.190 konut yapılmıştı son seferde. Bu sefer 1.600 civarı yapılması bekleniyor. Sizce yeterli mi? Sizce kaç tane yapılmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

BAŞVURU BAŞLAMA TARİHİ

TOKİ konutlarının başvuru tarihi Ağustos olarak açıklandı. Başvurular başladığında bildirimle haberdar olmak , sosyal konutlar hakkında bilgi sahibi olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Seç