Popüler

 • Gizlilik Politikası

 • |
 • Künye

 • |
 • İletişim

  bannerbanner
  Ana Sayfa / Haberler Haberleri / Haber Detayı
  Bakan Yanık Doğalgaz Desteğinin Detaylarını Açıkladı

  Bakan Yanık Doğalgaz Desteğinin Detaylarını Açıkladı

  PAYLAŞ

  Geçtiğimiz gün Kabine Toplantısı sonrasında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlara kömür desteğini doğal gaz desteğini şeklinde vereceklerini açıklamıştı. Ankara'da gazetecilerle kahvaltıda buluşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık doğalgaz desteğinin ne zaman başlayacağını duyurdu. Peki doğalgaz desteği ne zaman başlayacak? İşte detaylar...


  Ankara'da gazetecilerle kahvaltıda buluşan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, doğalgaz desteği ile ilgili açıklamalarda bulundu.


  Bakan Yanık doğalgaz desteğinde Şubat ayı içerisinde başvuruların alınacağını, Mart ayında ise ödemelerin yapılacağını bildirdi.


  Bakan Yanık doğalgaz desteğine başvuruların e-Devlet sistemi üzerinden online alınacağını bildirdi ve söz konusu desteklerin bölgesel olarak değişecek, kış mevsiminin uzun geçeceği yer ile sert geçecek olan yerlerde desteğin daha fazla olacağını bildirdi


  Öte yandan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'a kadın hijyen ürünlerine yapılan zamlar soruldu. Bakan Yanık bu konuda bir çalışma başlayabileceklerini söyledi.


  Bakan Yanık "Kadın hijyen ürünlerinin yanı sıra bize hasta bezi, çocuk beziyle ilgili talepler de geliyor. Bugüne kadar bununla ilgili bir çalışma yapılmadı. Ama bir çalışma yapabiliriz. KDV düştüğünde maalesef bunu ürünlere yansıtılmıyor. Ama bunun dışında bir üst sınır gibi başlıkları çalışabiliriz" dedi.


  SON DAKİKA GELİŞMELERİNİ ANLIK OLARAK ÖĞRENMEK İÇİN FİNANS7 HABER MOBİL UYGULAMASINI TIKLA İNDİR


  PAYLAŞ

  Son Yorumlar

  Henüz yorum bulunmamaktadır.

  İlginizi Çekebilecek Haberler