Altın Fiyatları Uçuşa Geçti! 20 Aralık Güncel Altın Fiyatları
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Altın Fiyatları Uçuşa Geçti! 20 Aralık Güncel Altın Fiyatları

Altın fiyatları, yeni haftanın üçüncü işlem gününde adeta uçuşa geçti! İşte 20 Aralık güncel fiyatları ve haberin detayları...

Altın 20 Ara 2023 0
Altın Fiyatları Uçuşa Geçti! 20 Aralık Güncel Altın Fiyatları

Altının gramı güne yükselişle başlamasının ardından 1.911 lira seviyesinden işlem görüyor. Aynı dakikalar itibarıyla çeyrek altın 3 bin 200, cumhuriyet altını 13 bin 50 lira seviyesinde bulunuluyor.

Dün, altının ons fiyatı ve dolar kurundaki artışa paralel değer kazanan altının gram fiyatı günü yüzde 0,8 yükselişle 1909 liradan tamamladı. Altının gramı yeni güne de yükselişle başlamasının ardından saat 11.50 itibarıyla yüzde 0,1 artışla 1.911 lira seviyesinde bulunuyor.

Gram altın fiyatı ne kadar oldu?(8 Ağustos 2023 altın fiyatları) - Dünya  Gazetesi

ÇEYREK VE CUMHURİYET NE KADAR?
Aynı dakikalar itibarıyla çeyrek altın 3 bin 200, cumhuriyet altını 13 bin 50 lira seviyesinde bulunuluyor. Altının ons fiyatı da yükseliş eğilimini üst üste üçüncü işlem gününe taşıyarak yüzde 0,1 yükselişle 2 bin 42 dolardan işlem görüyor.

FED'İN MARTTA FAİZ İNDİRİMLERİNE BAŞLAMASI BEKLENİYOR
Analistler, ABD Merkez Bankasının ( Fed ) gelecek yıl en geç mayıs ayında faiz indirimlerine başlayabileceğine yönelik fiyatlamaların ve "yumuşak iniş" ihtimalinin güçlenmesinin altın talebini desteklediğini söyledi.

Altın fiyatlarında son durum: Gram altın ve çeyrek altın ne kadar oldu? (12  Ocak 2023) - Dünya Gazetesi

Dünya ekonomilerinin enflasyon ve resesyon kıskacında kalabileceğine ilişkin endişelerin yavaş yavaş fiyatlamaların dışına çıktığını aktaran analistler, tahvil faizlerinin son 5 ayın en düşük seviyesinde seyretmesinin altının alternatif maliyetini azalttığını dile getirdi.

Para piyasalarındaki fiyatlamalarda, Fed'in gelecek yılın ilk toplantısında faizi sabit bırakacağına kesin gözüyle bakılırken, bankanın martta faiz indirimlerine başlama ihtimali yüzde 76 oldu.

7 Nisan 22 ayar altın bilezik fiyatları ne kadar oldu? 7 Nisan 2022  Perşembe 14, 18 ve 22 ayar bilezik ve altın fiyatları... - Finans  haberlerinin doğru adresi - Mynet Finans Haber

ONS ALTINDA 2 BİN 50 DOLAR DİRENÇ KONUMUNDA

Analistler, bugün yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu, yurt dışında ise ABD'de CB tüketici güven endeksi ve 2. el konut satışlarının takip edileceğini belirterek, teknik açıdan altının ons fiyatında 2 bin 50 ve 2 bin 70 dolar seviyelerinin direnç, 2 bin 20 ve 2 bin 10 dolar seviyelerinin destek konumunda olduğunu kaydetti.

Ekonomist Hatice Kolçak'ın 2024 Yılı Altın Tahmini İçin TIKLAYIN

Altın, dolar, euro ve borsanın günlük durumlarından anında haberdar olmak istiyorsanız; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç