Almanya'ya Dönen Gurbetçi: 'Avrupa Bildiğiniz Avrupa Değil, Türkiye'nin Kıymetini Bilin'

Almanya'ya Dönen Gurbetçi: 'Avrupa Bildiğiniz Avrupa Değil, Türkiye'nin Kıymetini Bilin'

Son dakika haberi: Gurbetçiler ülkelerine dönerken Türkiye'de yaşayan vatandaşlara telkinde bulundu.

Yerel Haberler 29 Tem 2022 17:31 2
Almanya'ya Dönen Gurbetçi: 'Avrupa Bildiğiniz Avrupa Değil, Türkiye'nin Kıymetini Bilin'

Lüks arabaları ile Türkiye'ye tatile gelen gurbetçiler geri döndükten sonra: Ülkenizin kıymetini bilin dedi.

Avrupa'da yaşamakta olan Türk vatandaşlar, yaz aylarının gelmesi ile birlikte Türkiye'ye tatile geldi. Araçları ile Türkiye'ye gelen ve tatillerini burada geçiren gurbetçi vatandaşlar , gidiş yolunda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

İzinlerini Türkiye'de geçiren ,tatil beldelerinde memleketlerinde tatillerini yaban vatandaşlar geri dönüş yolunda gazetecilere yaptıkları açıklamada Avrupa'nın bilindiği gibi Avrupa olmadığını ve ülkelerin kıymetini bilmeleri gerektiğini söyledi. 

ÖZLEM VE SEVİNÇLE

Sınır kapısında işlemlerini tamamlayan ve ülkeden çıkış yapan vatandaşlar , basın mensuplarına yaptıkları açıklamada Türkiye'den ayırmanın burukluğunu yaşadıklarını, ülkeden gitmek zorunda kaldıkları için üzgün olduklarını söyledi. 

Bölgede bulunan basın mensuplarına açıklamada bulunan gurbetçilerden biri, Türkiye'ye girişllerinin güzel , sevinçli ve mutlu olduklarını , çıktıklarında ise ülkeden ayrılmanın hüznü ile üzüldüklerini söyledi. 

Gurbet ellerde zorluklar çektiklerini söyleyen Gurbetçi, ülke hasretinin yeniden başladığını söyledi ve Türkiye'de yaşayan vatandşaların hallerine şükretmesi gerektiğini söyledi. 

Gurbetçi yaptığı açıklamada, "Türkiye'de yaşayan vatandaşlarımız hallerine şükretsinler. Avrupa onların bildiği gibi Avrupa değil. Önce vatan" ifadelerini kullandı ve Türkiye'deki vatandaşlara kendince uyarıda bulundu.

Bir başka gurbetçi ise yaptığı açıklamada Türkiye'de yaşayanların ülkenin kıymetini bilmesi gerektiğini söyleyerek, "Türkiye'de yaşayan vatandaşlarımız ülkemizin kıymetini bilsinler. Ülkemiz çok güzel. Annemi, babamı, ağabey ve ablamı geride bırakıp gitmek benim için çok zor. Fransa'da hiç akrabam bile yok" ifadelerini kullandı.

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (2)

Seç


Ziyaretçi 19 Gün Önce
Niye donmiyonuz ozaman siz türk bile değilsiz adamların ülkesinde karnınızı doyurup Avrupa'yı kotuluyrsunuz sizinkine nedinie bilirsin degilmi yediği kaba sıçan insansınız siz
Ziyaretçi 20 Gün Önce
Yaa yürüyün gidin her sene aynı senaryo ozaman ne geziyonuz dönün ülkenize sizde şükredin altınızda son model araçlarla geliyonuz istediğin tatili yapıyonuz sonrada kıymet bilin biz biliyoruz esas siz bilin kaçıp niye gittiniz demekki orda hayat daha güzel yani millet cahil değil bırakın bu ayakları hadi gidin geri dönmeyin