AK Parti müjdeyi verdi: Başvuru yapanlara düşük faizli kredi

AK Parti müjdeyi verdi: Başvuru yapanlara düşük faizli kredi

Son dakika haberi: Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati kredi kampanyasını duyurdu ve başvuru yapan herkese kredi verileceğini söyledi.

Kredi 12 Ocak 2023 17:48 21
AK Parti müjdeyi verdi: Başvuru yapanlara düşük faizli kredi

Bakan Nebati: Başvuru yapan herkese Ziraat, Halk ve Vakıfbank'tan kredi.

Yeni kredi paketini açıklayan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ihtiyacı olan, kredi çekmek isteyenlere bankalar tarafından büyük kolaylıklar sağlandığını söyledi. Bu süreçte kamu bankalarının ellerini ve bedenlerini taşın altına koyduğunu söyledi ve Her toplantıda kamu bankalarımızı çok övüyordum, ellerini, bedenlerini, yüreklerini taşın altına koydular ama görüyorum ki bugün kamu bankalarımız yalnız değiller. Özel bankalarımız, Türk finansal sisteminin en önemli taşıyıcıları finans kurumlarımız buradalar. Birlikte çalışacağız" dedi.

SIKINTILI OLAN HERKESİN YANINDAYIZ

Kredi talebi olan, ihtiyacı olan herkesin yanında olduklarını söyleyen Bakan Nebati, “Hangi paketin hangi alanında bir sıkıntı olursa hazırız. Limit doldu, artırmaya hazırız, yeter ki üretin. Sözümüzde durduk. Son bir haftadır Cumhurbaşkanımız çiftçilerimize Ziraat Bankası’nın sponsorluğundaki bir programda açıklama yaptı. Dün Halk Bankası sponsorluğundaki programda esnafımıza da müjdeleri verdi. Bugün 14 pakette Türkiye’deki kim finansmana erişim noktasında sıkıntı yaşıyorsa buna da gerekli yolları açtık. Şu anda Türkiye Cumhuriyeti’nde ihtiyacı olup da ulaşamayacağı ve çok kolay koşullarla elde edemeyeceği finans türü bir açıklık kalmadı diye düşünüyorum. Paydaşlarımız bize bu bilgileri verdiler ortak olarak çalıştık" ifadelerini kullandı ve “Şimdi hep beraber normalleşmenin olduğu, büyümenin sağlandığı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin hedeflerine Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde hızlanarak, koşarak, ivme kazanarak gideceğimiz bir sürece girdik. Özel banka temsilcilerine de ellerini taşın altına bu vesileyle koydukları için geçen 1 yıl boyunca da bedenlerini nasıl taşın altına koyduklarını biliyorum, bunun için teşekkür ediyorum. Biz hep beraber, birlikte varız" dedi.

BAŞVURU YAPAN İHTİYAÇ SAHİBİ HERKESE KREDİ

Bakan Nebati yaptığı açıklamada ihtiyacı olan, sıkıntıda olan herkese kredi verildiğini söyledi. 18 yaşını geçen herkese kredi verileceği bildirildi. Sizin başvuru yapıp alamadığınız kredi oldu mu? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

KREDİ FAİZLERİ NE DURUMDA?

Kamu bankalarının kredi faizlerine baktığımızda konut, ihtiyaç kredilerinde son durum şu şekilde:

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı: 1.79
Bankkartı olanlara ise 1.23 faizli ihtiyaç kredisi veriliyor.
Bunun yanı sıra Ziraat müşterisi olmayanlara , müşteri olmaları durumunda yüzde 0 faizle 10 bin TL veriliyor. Söz konusu faizsiz kredinin detayları için TIKLAYIN

Vakıfbank tarafından yapılan açıklamada ihtiyaç kredisi faiz oranının 1.91 seviyesinde olduğu görüldü. 

Halkbank ihtiyaç kredisi faiz oranı ise 1.69 seviyesinde.

KONUT KREDİSİ

Konut krredisinde faiz oranlarına baktığımızda Halkbank'ın 1.20, Vakıfbank'ın ve Ziraat Bankası'nın ise 1.29 faizle kredi verdiği görüldü. Bunun yanı sıra yakın zamanda 0.69 faizli konut kredisi kampanyası başlayacak. 16 Ocak tarihinde başlayacak başvurunun detayları için TIKLAYIN

Kredilere başvuru yapmak isteyenlerin banka internet adresinden ya da banka şubelerinden başvurusunu yapması gerekmektedir.

Sizce kredi faiz oranları daha da düşmeli mi ? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Yorumlar (21)

Seç


Ziyaretçi 27 Gün Önce
dünyadan haberleri yok
Ziyaretçi 28 Gün Önce
nasil bir sacmaliktir millet karnini doyurmak icin alim gucu olsun diye neden kredi cekip borclandiriliyor ne iciyosunuz kardesim siz nasil kafalar bunlar .
Ziyaretçi 28 Gün Önce
Ya nasıl bir devlet yönetimi bu yalan dolan esnafın yanındaymış herkese kredi veriyormuş yalan 😂daha bugün halk bankasına gittim işletmem zordurumda ayakta zor duruyoruz dedim yalan söylüyorlar
Ziyaretçi 28 Gün Önce
Acilen bakan nebatinin istifa etmesi lazım türk halkıyla dalga geciyo hepsi erken seçim sart
Ziyaretçi 28 Gün Önce
yüksek akdifimiz odeyeceyimize yetmiyor Allah aşkına aynı durumda siz olsaniz ğexibebilirmusuniz bu şartlarda