AFAD'dan Yeni Açıklama: Patlama Nedeni Henüz Belirlenemedi
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

AFAD'dan Yeni Açıklama: Patlama Nedeni Henüz Belirlenemedi

Bartın'ın Amasra ilçesinde meydana gelen patlamanın nedeni geçtiğimiz dakikalarda AFAD tarafından trafo kaynaklı denilmişti. Şimdi ise yeni bir açıklama geldi.

Son Dakika 14 Ekim 2022 22:38 0
AFAD'dan Yeni Açıklama: Patlama Nedeni Henüz Belirlenemedi

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessese Müdürlüğüne bağlı maden ocağında meydana gelen patlamanın nedeni 'Trafo' olarak açıklanmıştı. AFAD'dan patlama nedeni ile ilgili yeni bir açıklama daha geldi.

Yapılan açıklamada, ''Bartın ili Amasra ilçesinde Taşkömürü İşletme Müessesi 'ne ait maden ocağında meydana gelen patlamanın trafo kaynaklı olduğu bilgisi sehven paylaşılmıştır. Patlamanın nedeni henüz belirlenememiştir. Mahsur kalan vatandaşlarımıza ulaşılması için AFAD ve tahlisiye ekipleri seferber edilmiştir.''denildi

Afad'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Bölgeye, Bartın İl AFAD, Emniyet, 112, İtfaiye, Jandarma ve TTK'ya ait tahlisiye ekipleri, Sakarya İl AFAD, Kütahya İl AFAD ve Eskişehir İl AFAD ekipleri ile Kütahya, Zonguldak, Karabük ve Eskişehir İl AFAD müdürlerinin sevk edildiği belirtildi.

Zonguldak'tan da tahlisiye ekiplerinin sevk edildiği kaydedilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kütahya'dan TKİ'ye ait 20 kişilik tahlisiye ekipleri sevk edilmiştir. Kızılaydan 2 ikram aracı ve 3 personel aracı bölgeye sevk edilmiştir. Sakarya İl AFAD ve Ankara İl AFAD'dan 2 mobil koordinasyon tırı gönderilmiştir. Bölgede herhangi bir iletişim kesintisi olmamakla beraber bölgeye tedbir amacıyla 1 mobil baz istasyonu gönderilmiştir."

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç