AFAD Açıkladı: Amasra'daki Patlamanın Nedeni Belli Oldu
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

AFAD Açıkladı: Amasra'daki Patlamanın Nedeni Belli Oldu

 AFAD  Amasra maden ocağında meydana gelen patlamanın nedenini açıkladı.

Son Dakika 14 Ekim 2022 21:11 0
AFAD Açıkladı: Amasra'daki Patlamanın Nedeni Belli Oldu

Son dakika gelişmesi... AFAD  Amasra maden ocağında meydana gelen patlamanın nedenini açıkladı.

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessese Müdürlüğüne bağlı maden ocağında patlamanın ardından patlamanın Grizu patlaması olabileceği ihtimali üzerinde durulurken söz konusu açıklama AFAD'dan geldi.  AFAD patlamanın nedenini açıkladı.

AMASRA'DAKİ PATLAMANIN NEDENİ BELLİ OLDU

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessese Müdürlüğü maden ocağındaki patlamanın trafo kaynaklı olduğunu bildirdi.

Başkanlığın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessese Müdürlüğü maden ocağında trafo kaynaklı bir patlama meydana gelmiştir." bilgisine yer verildi.

Bölgeye, Bartın İl AFAD, Emniyet, 112, İtfaiye, Jandarma ve TTK'ya ait tahlisiye ekipleri, Sakarya İl AFAD, Kütahya İl AFAD ve Eskişehir İl AFAD ekipleri ile Kütahya, Zonguldak, Karabük ve Eskişehir İl AFAD müdürlerinin sevk edildiği belirtildi.

Zonguldak'tan da tahlisiye ekiplerinin sevk edildiği kaydedilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kütahya'dan TKİ'ye ait 20 kişilik tahlisiye ekipleri sevk edilmiştir. Kızılaydan 2 ikram aracı ve 3 personel aracı bölgeye sevk edilmiştir. Sakarya İl AFAD ve Ankara İl AFAD'dan 2 mobil koordinasyon tırı gönderilmiştir. Bölgede herhangi bir iletişim kesintisi olmamakla beraber bölgeye tedbir amacıyla 1 mobil baz istasyonu gönderilmiştir."

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç