Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: Kamu şeflerine 3600 ek gösterge ve üniversiteli işçilere memurluk gündeme geldi

Çalışma Hayatı 28 Ara 2022 16:09 23
Son dakika: Kamu şeflerine 3600 ek gösterge ve üniversiteli işçilere memurluk gündeme geldi

Üniversiteli işçilere memurluk ve kamu şeflerine 3600 ek gösterge düzenlemesi için son dakika gelişmesi.

Önceki gün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda Memur Sen ile 11 sendika yöneticisi , Bakan Bilgin ile bir araya geldi ve burada önemli konular gündeme geldi. Gündeme gelen konulardan ikisi kamu şefleri ile üniversiteli işçilere memurluk konuları oldu.

ÜNİVERSİTELİ İŞÇİLER

Toplantıdan sonra Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın kameralar karşısına geçti ve toplantıda görüşülen konuları kamuoyu ile paylaştı. Yalçın açıklamasında üniversiteli işçilere memurluk için taleplerin iletildiğini söyledi ve "Memur işi yapan işçiler bunlar memur kadrosu bekliyor bu konudaki talebi aktardık" dedi ve "Kadroya geçen personelin emekli aylığı noktasında mağduriyet üretilmemesi hususunda genel yaklaşımımızı iletme imkanı bulduk" ifadelerini kullandı.

EK GÖSTERGEDE KAPSAMIN GENİŞLEMESİ: KAMU ŞEFLERİ VE TEKNİKERLERE EK GÖSTERGE

Şeflere, teknikerlere 3600 ek gösterge konularında da görüşme yapıldığını söyleyen Memur Sen Başkanı Ali Yalçın, "Ek gösterge düzenlemesi konusunda da kamuoyuna 5 milyon 300 bin insanı ilgilendiren büyük bir düzenleme yapıldığı için bu konuda memnuniyetimizi ifade etmiş fakat orada şefler, teknikerler başta olmak üzere bu ek gösterge düzenlemesinde adalet ve hakkaniyetin tamamen sağlanması ve birinci dereyece kadar yükselenlerin 3600 ek gösterge alabilmesi emekli olabilmesi konusundaki beklentimizi bir kez daha ifade etme fırsatı bulduk" ifadelerini kullandı.

Kamu şeflerine ek gösterge ve üniversiteli işçilere memurluk gelince haberdar olmak için TIKLA İNDİR

Yorumlar (23)
Seçili Yorum Avatarı

Seç

Ziyaretçi 15 Ay Önce
KAMU ŞEFLERİNE 3600 EK GÖSTERGE VERİLEREK HAKSIZLIĞIN GİDERİLMESİNİ BEKLİYORUM
Ziyaretçi 17 Ay Önce
Kamu Şeflerine 3600 ek göstergeyi çık mu gördünüz. Mağduriyetimizin biran evvel giderilmesini sayın Cumhurbaşkanımızdan arz ve talep ediyoruz.
Ziyaretçi 17 Ay Önce
kurumlardaki bütün eğrileri doğrultan, bütün kamburları düzelten şeflere de 3600 verilmelidir
Ziyaretçi 17 Ay Önce
3600 şeflerin alt kademesine veriliyor da, şeflere neden verilmiyor. Cumhurbaşkanımızdan adalet ve hakkaniyet bekliyoruz.
Ziyaretçi 17 Ay Önce
Çalışırken zaten şube müdürü ve üstü kadroya makan tazminatı aidılar .Oysa şeflere böyle bir ödeme yapılmadı. ünüversite mezunu bu cefakar guruba, 1 dereceye inmiş Emekli ve Çalışan herkese ünvan gözetmeksizin 3600 ek gösterge verilmelidir.
;