Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi KPSS'siz 382 işçi alımı yapacak: Temizlik personeli, güvenlik görevlisi, şoför 2024

İşçi Alımı 21 Nisan 2024 07:50 3
İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi KPSS'siz 382 işçi alımı yapacak: Temizlik personeli, güvenlik görevlisi, şoför 2024

Göç İdaresi Başkanlığı KPSS'siz işçi alımı yapacak. İşte personel alımı başvuru bilgileri 2024.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı tarafından yayınlanan son dakika açıklamasında güvenlik görevlisi, temizlik görevlisi ve şoför kadrolarında çalıştırmak üzere sürekli işçi alımı yapılacağına yer verildi. Yayınlanan ilana baktığımızda başvuruların 22 Nisan 2024 tarihinde başlayacağı görülüyor. Peki personel alımı başvuru şartları nedir? Başvurular nasıl yapılacak? İşte ilana dair son dakika bilgileri.

"4857 sayılı İş Kanunu ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca Başkanlığımız İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü emrinde istihdam edilmek üzere aşağıdaki tabloda dağılımı gösterilen sürekli işçi kadrolarına Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla personel alımı yapılacaktır" ifadeleri ile yayınlanan personel alımı ilanına baktığımızda başvuru şartları ve bilgilerine şu şekilde yer verildi:

İLANA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Personel alımı şartları şu şekilde:

1- 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

2- İlan tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak,

3- Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

4- İlan tarihi itibarıyla askerlikle ilişiği bulunmamak, (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),

5- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

6- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu ve benzeri durumu bulunmamak,

7- Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,

8- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak,

9- İlan tarihi itibarıyla İstanbul ilinde ikamet ediyor olmak,

10- İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adayların Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olması gerekmektedir.

11- İşe alınacak işçilerin deneme süresi en çok iki ay olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akitleri bildirim süresine gerek olmaksızın tazminatsız feshedilecektir.

12- Sürekli işçi kadroları için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır.

13- Başvurular sadece bir ünvan için yapılacaktır. Birden fazla ünvan için yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

14- Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan/sınav sürecinin her aşamasında Başkanlıkça sonlandırılacaktır. Gerçeğe aykırı belge verenler veya beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak, istihdam işlemleri yapılmış ise işlemleri iptal edilecek, idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

Başvuru kılavuzuna gitmek çin TIKLAYIN

BAŞVURU NE ZAMAN, NASIL YAPILACAK?

İlana başvurular 22 Nisan'da başlayacak. Başvuru ekranı açıldığında finans7 olarak takipçilerimize başvuruyu nasıl yapacaklarını videolu şekilde paylaşacağız. Siz de personel alımı ilanından bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

;