Ziraat Bankası'ndan Faizsiz Borç Erteleme Kampanyası!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Ziraat Bankası'ndan Faizsiz Borç Erteleme Kampanyası!

Ziraat Bankası, borcunu ödeyemeyen vatandaşlar için, faizsiz borç erteleme kampanyasını duyurdu! İşte haberin detayları...

Bankalar 28 Haz 2024 0
Ziraat Bankası'ndan Faizsiz Borç Erteleme Kampanyası!

Ziraat Bankası'ndan faizsiz borç erteleme desteği başladı.

Ay sonunu getirmekte zorlanan vatandaş her geçen gün kredi kartlarına daha fazla yüklenmeye devam ederken kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyen kişilerin sayısında da artış yaşanmaya başlanmıştı. Kredi kartı borcu olanlara güzel haberi Ziraat Bankası verdi. Faizsiz kredi kartı borcu erteleme imkanı sunuldu.

KREDİ KARTI BORCU ERTELEMESİ! FAİZSİZ BORÇ ERTELEME ŞARTLARI NELER?

Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklamada "Ekstre borcunuzun %50'sini ödeyin, kalan ekstre borcunuzu faizsiz erteleyelim. Ekstre borcunun belirlenen oranda ödenmesi koşuluyla, kalan borç tutarı için (nakit çekim tutarları hariç) uygulanacak alışveriş faiz oranında indirim sağlayan özelliktir." denilerek başvuru şartları şu şekilde açıklandı...

Nefes Ayları özelliğinden SMS (NEFESAYLARI boşluk kartın son 6 hanesini 4757'ye göndererek), Bankkart Mobil, Ziraat Mobil, İnternet Şube, Müşteri İletişim Merkezi ve Şubelerimiz kanalıyla yararlanılabilir. Bu kanallardan geçmiş ve aktif başvurular izlenebilir ve iptal edilebilir.

Bankkart Mobil uygulamasından Bankkart Dünyasındaki "Nefes Ayları" menüsünden özelliğe katılınabilir.
Bu özellikten faydalanabilmek için, ilgili ekstre borcunun %50'sinin ödenmiş olması gerekir.

Başvuru anında ve faiz indiriminin yansıyacağı bir sonraki ekstre kesildiğinde müşterinin yakın izleme ya da kanuni takip kaydı olması, kendisine ait herhangi bir kartında gecikmeye düşmüş ekstre borcu veya kart üzerinde herhangi bir bloke bulunması halinde faiz indirimi uygulanmaz.

erteleme.jpg

Sadece ekstre tercihi TL olan kartlar bu özellikten faydalanabilir.

Birbirini takip eden aylarda, farklı kartlar için dahi olsa bu özellikten yararlanılamaz.

Aktif bir Nefes Ayları başvurusu varken, aynı ya da farklı bir kart için bu özellikten faydalanılamaz.

Sadece Bankkart'lar bu özellikten yararlanabilir. Ek kartlar, Bankkart Genç, Bankkart Ücretsiz, Bankkart Ücretsiz Uygulaması ile Bankkart Business kapsam dışıdır.

Söz konusu kampanya 31 Aralık 2024 tarihine kadar devam edecek ancak kart sahipleri aynı sene içerisinde düzenlenen kampanyadan en fazla 2 kere yararlanabilecek. Yani Ziraat Bankası borcu olan kişiler ekstresini 2024 yıl sonuna kadar en fazla 2 defa faizsiz olarak erteleyebilecekler.

Tüm banka kampanyalarından anında haberdar olmak için ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç