Ziraat Bankası'ndan aylık 11 bin 500 TL taksitle ortak konut kredisi kampanyası: İşte başvurusu ve kredi hesaplama
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Ziraat Bankası'ndan aylık 11 bin 500 TL taksitle ortak konut kredisi kampanyası: İşte başvurusu ve kredi hesaplama

Ayda 11 bin 500 TL taksitli konut kredisi kampanyası hakkında açıklama geldi. Gelen açıklamada ortak konut kredisi kampanyasına yer verildi.

Kredi 11 Mart 2024 10:48 15
Ziraat Bankası'ndan aylık 11 bin 500 TL taksitle ortak konut kredisi kampanyası: İşte başvurusu ve kredi hesaplama

Ziraat Bankası'ndan konur kredisi kampanyası: 11 bin 502 TL taksitle konut kredisi.

Ziraat Bankası resmi sayfasından bir açıklama yapıldı ve ortak konut kredisi kampanyası başvurularının alındığına yer verildi. Yayınlanan ortak kredi kampanyasına baktığımızda tek kişinin konut almasının zorlaştığı bugünlerde ortak konut kredisi ile vatandaşların daha kolay ve ortak şekilde ev sahibi olabileceğine yer verildi. Peki nedir bu ortak konut kredisi kampanyası? Başvuru şartları ve başvuru evrakları nelerdir?

Bu kampanyaya baktığımızda kredi çekmek isteyen, ancak tek başına kredileri ödeyemeyecek olan vatandaşlara çözüm geldiği görülüyor. 5 kişiye kadar ortak konut kredisi çekilebilecek. Birden fazla kişi gelir beyanında bulunarak konut kredisi çekebilecek.

Tek başına konut almanın gittikçe zorlaştığı, hatta imkansız hale geldiği şu günlerde bankalar, yeni konut kredisi modelleri ile vatandaşları konut sahibi yapmayı sürdürüyor. Bu kampanyalardan birisi de ortak konut kredisi kampanyası oldu.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Peki ortak konut kredisinin başvuru şartları nedir? "Ortak Konut Kredimize hemen başvurun, birden çok kişinin gelir beyanıyla yüksek tutarlarda taksitleri kolayca ödeme imkânlarından yararlanın" ifadeleri ile Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklamada ortak konut kredisi kampanyasına şu şekilde yer verildi:

Düzenli geliri bulunan en az 2, en fazla 5 kişinin bir araya gelerek konut alımları kredilendirilebilmektedir.

Ortaklardan biri, birkaçı ya da tümüne kullandırılabilmektedir.

Kredi tutarı, satın alınacak konutun SPK lisanslı ekspertiz firmalarınca düzenlenen ekspertiz raporundaki değeri üzerinden, BDDK tarafından belirlenen azami kredi tutarlarına/oranlarına göre belirlenmektedir.

Krediye konu gayrimenkul üzerine ipotek tesis edilir. Şubelerimizce gerekli görülmesi hâlinde ek teminat istenebilir.

Bankamız, bireysel kredi kullanan müşterilerine hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası* ürünlerini sunmaktadır.

KREDİ GERİ ÖDEMELERİ NASIL OLACAK?

Kredi çekmek için en az 2 en fazla 5 kişi bankaya başvuru yapacak. Diyelim ki 5 kişi bankaya başvuru yaptı ve 1,5 milyon lira kredi çekmek istedi. Ev bu kişilerin üzerine eşit hisseli şekilde olacak. Kredinin geri ödemeleri ise bu 5 kişi tarafından ortak şekilde yapılacak.

İşte kredi hesaplaması:

1,5 milyon liralık konut kredisi çektiğinizde 120 ay vadede geri ödemeler aylık 57 bin 512 lira olarak yapılacak. 5 kişiye bölündüğünde 11 bin 500 liralık taksitler çıkıyor.

1 milyon 750 bin lira konut kredisi çektiğinizde ise aylık taksit ödemesi 67 bin 97 lira olarak öne çıkıyor. Bunun kişi başı aylık taksit ödemesi ise 13 bin 419 lira olarak öne çıkıyor.

 

2 milyon lira konut kredisi çekecekler ise ayda 76 bin 683 lira olan taksitleri 5'e bölerek kişi başına 15 bin 336 TL ödeme yapacak.

Sizce bu kampanya nasıl? Aşağıdaki yorum kısmından yazarak kadın erkek diğer takipçilerimizle bilgi alış verişinde bulunabilirsiniz. Kadın erkek konut grubumuza katılmak, diğer adaylarla tanışmak için > TIKLA KATIL

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Söz konusu konut kredisi başvurusu, banka şubelerinden alınmaktadır.

Yorumlar (15)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 3 Ay Önce
doktor bu ne:)
Ziyaretçi 3 Ay Önce
ana baba ve çocuklar olarak alınabilir belki ama Endülüs kredi çeksen dahi ödemesi yüksek oluyor çünkü bizler emekli kişileriz 11 12 binlira maaşımız yok nasıl ödeyelim biraz daha insaflı olabilirsiniz diyorum
Ziyaretçi 3 Ay Önce
kurbana kesecekler 5 kişi ortak topluyorlar çok çok çok mantıksız bir sistem peki aldınız kim oturacak 5 aile bir evdemi kalacak kiraya versen bile kurtarmaz insanlar la dalga geçmeyin
Ziyaretçi 3 Ay Önce
ne saçma bir sistem diyelimki 5kişi ortak olarak girdi bu işe evi aldı ,peki her ay birimi oturacak bu evde nasıl bir saçmalıktır bu biz dar gelirliler olarak ev almak hayelmi oldu diyorsunuz şimdi ev sahiplerinin kahrını çekmeye devam diyorsunuz yani gerçekten helal olsun yok böyle bir düzen ayakta alkışlıyorum bu ülkeyi bu hale getirenleri öbür tarafta iki ellerimiz yakalarindadır bunu hiçbir zaman unutmadsınlar yasattiklarinida yaşamadan ölemesinler 🤲😡
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Böyle söylendiği gibi kimse kolay kolay bu işe girmez girse bile ilk önce ben derse nasıl olur + birde 13 bin tl ile kredi nasıl çekilir mantıklı değil