Ziraat Bankası, Vakıf ve Halkbank'tan 6 ay geri ödemesiz, düşük faizli ihtiyaç kredisi: Başvurusu başlıyor
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Ziraat Bankası, Vakıf ve Halkbank'tan 6 ay geri ödemesiz, düşük faizli ihtiyaç kredisi: Başvurusu başlıyor

Kamu bankalarından deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlar için 6 ay geri ödemesiz kredi müjdesi geldi. İşte son dakika açıklaması.

Kredi 18 Şubat 2023 09:30 5
Ziraat Bankası, Vakıf ve Halkbank'tan 6 ay geri ödemesiz, düşük faizli ihtiyaç kredisi: Başvurusu başlıyor

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan bir son dakika açıklaması yapıldı. 6 ay geri ödemesiz kredi başlıyor.

Üç kamu bankası deprem sonrası harekete geçti ve deprem bölgesine dev yardımlar, destekler vermeye devam etti. Ziraat grubu deprem başındna bu yana 35 milyar liralık destek açıklarken AFAD'a 21 milyar liralık nakit bağış yapıldığına yer verildi. Banka, deprem bölgfesindeki şehirlerde bulunanların kullandıkları kredi kredi kartlarının borçlarını 31 Ağustos 2023 tarihine kadar uzattı. Faizsiz yapılan kredi ertelemesinin yanı sıra yeni kredi paketleri de açıklanırken kişi ve kurumların 2023 kredi kartı yıllık ücretleri ve pos aylık ücretinin de alınmayacağını bildirdi.

İşte bankalar tarafından yapılan son dakika açıklamaları ve yeni destekler:

HALKBANK YARDIMLARI

Halkbank deprem bölgesine 7 milyar liralık nakdi yardım yaptı. Toplam 16 milyar liralık katkı sağlayan bankadan konu ile ilgili yapılan açıklamada depremde hayatını kaybedenlerin borçlarının silineceğine yer verildi. Böglede yaşayanların kreid ve kredi kartı borçlarının faizsiz erteleneceğini, bunun yanı sıra bölgedeki vatandaşlara faizsiz 5 bin liralık nakit avans tanımlandığına yer verildi. Kredi ve kredi kartı borçları ise talep olmaktsızın 31 Ağustos 2023 tarihine kadar faizsiz şekilde ertelendi.

VAKIFBANK'TAN 21 MİLYAR LİRALIK DESTEK

Vakıfbank tarafından yapılan açıklamada deprem böglesine 21 milyar liralık destek yapılşdığına yer verildi. 12 milyarı AFAD'a nakit olarak yapılan desteğin yanı sıra bölggedeki vatandaşların kredi ödemelerinin 6 ay süreliğine ve faizsiz şekilde ertelendiğine yer verildi. 250 bin liraya kadar olan tarım kredilerinin de 1 yıl süre ve faizsiz şekilde ertelendiği bildirildi. 5 bin liralık nakit avans tanımlaması da yapıldığını söyleyen Halkbank, desteklerin devam edeceğini, 6 ay geri ödemesiz kredi paketinin geleceğini bildirdi.

6 AY GERİ ÖDEMESİZ KREDİ PAKETİ GELİYOR

Depremden etkilenen vatandaşlara 6 ay geir ödemesiz toplamda 36 ay vade ile kredi verileceği bildirildi. KOBİ ve Çiftçilere ise 1 yıl geri ödemesiz 36 ay vadeye kadar destek paketleri verilecek. Bunun yanı sıra bölgede yaşayan tüm kredi kartı müşterilerine faizsiz ve masrafsız 5 bin liralık nakit avans verildi.

Hayatını kaybedenlerin borçları silinirken yeni desteklerin gelmeye devam edeceğine yer verildi. Konu ile ilgili yapılan açıklamada, "Deprem felaketinde hayatını kaybeden tüm müşterilerimizin (Bireysel ve şahıs işletmeleri) kredi borçlarını, anapara ve faizleriyle birlikte siliyoruz. Kredi destek paketlerimiz ile bölgemize uygun koşullarla finansman olanağı sağlıyoruz. Bireysel müşterilerimize 6 ay ödemesiz, 36 ay vadeye kadar, KOBİ müşterilerimize 1 yıl ödemesiz, 36 ay vadeye kadar kredi destek paketleri oluşturduk" ifadelerine yer verildi.

BAŞLIYOR

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından vatandaşlara verilecek 6 ay geri ödemesiz kredi başvurusu önümüzdeki günlerde alınacak. Başvurular başladığında haberdar olmak için  TIKLA İNDİR

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (5)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 16 Ay Önce
Okadar bağış açıklayana kadar depremzedelerin tüm borçları sifirlanacak denseydi buna gucmu yetmiyo çekilen krediler yahut kredi kartı borçları sifirlansaydi...
Ziyaretçi 16 Ay Önce
MEDYADA SALLAMADA F 35 İLE YARIŞIYORLAR TAŞIT KREDİSİ 100 BİN TL 48 AY VADE ŞU KADAR DİYORLAR BANKAYA GİDİYORUM ALDIGIM CEVAP GÜZELMİŞ HANGİ BANKAYSA SÖYLE BİZDE MÜRACAAT EDELİM DİYORLAR BU GİBİ MEDYA TROLLERİ REYTİNG İÇİN RESMEN Y.... SIÇ.....
Ziyaretçi 16 Ay Önce
Hep aynı laf salatası ; Düşük faizli ihtiyaç kredisi ama faiz oranı ile alakalı net bir bilgi yok. Sadece insanların zamanını boşa harcamak
Ziyaretçi 16 Ay Önce
Ne zaman başlıyor.
Ziyaretçi 16 Ay Önce
Halkbank yardımları kısmında yazım hatalarınız var