Ziraat Bankası başvuru şartları açıklandı: ilk evini alacaklara 0.89 ve 0.99 faizle konut kredisi

Ziraat Bankası başvuru şartları açıklandı: ilk evini alacaklara 0.89 ve 0.99 faizle konut kredisi

Ziraat Bankası başvuru şartlarını açıkladı. İlk evini alacaklara 0.89 ve 0.99 faizle konut kredisi verdiğini duyurdu. İşte başvuru detayları.

Emlak 3 Eylül 2023 15:52 17
Ziraat Bankası başvuru şartları açıklandı: ilk evini alacaklara 0.89 ve 0.99 faizle konut kredisi

Ziraat Bankası'ndan düşük faizli konut kredisi.

Kamu bankalarının başında gelen Ziraat Bankası, farklı kredi kampanyaları düzenlediğini duyurdu. Yayınlanan kampanyalara baktığımızda 0.89 ve 0.99 faizli konut kredisi verildiği bildirildi.

Sadece ekspertiz değeri 2 milyon liraya kadar olan evler için verilecek konut kredilerinde başvuru şartlarına şu şekilde yer verildi:

İlkevim konut finansmanı başvuru şartları:

"1-İlk evim konut finansman desteği 2 milyon TL değerine kadarki birinci el konutlara verilecek olup konut değeri bankaların ekspertiz raporuyla tespit edilecektir.

2-Kredi desteği kamu bankalarımız tarafından vatandaşlarımızın ilk konut alımını desteklemek amacıyla verilecektir.

3-Krediye başvuru tarihi itibarıyla, başvuru sahibinin tamamı kendi adına ya da eşi veya aynı adreste ikamet eden çocuklarına ait bir konutunun bulunmaması gerekmektedir.

4-Başvuru sahiplerinin üzerinde hisseli taşınmaz kaydı olabilir. Ancak aynı aile içinde bir konutun hisseli olarak tamamı bulunamaz.

5-Başvuru sahiplerinin üzerinde, tapu kaydının yanında açık konut kredisi de bulunmamalıdır.

6-10 yıla kadar vadeli finansman desteğinde aylık 0,99 faiz oranı uygulanacaktır.

7-Kredi işlemleri, bankaların genel kredi uygulamaları çerçevesinde yürütülecektir.

8-Vatandaşlarımız bu paketten yalnızca bir kez yararlanabilecektir"

Genişletilmiş konut kredisinde ise başvuru şartlarına şu şekilde yer verildi:

"1-Genişletilmiş konut finansman desteği 2 milyon TL değerine kadarki birinci el ve ikinci el konutları kapsayacak olup konut değeri bankaların ekspertiz raporuyla tespit edilecektir. Kredi desteği kamu bankalarımız tarafından vatandaşlarımızın ilk konut alımını desteklemek amacıyla verilecektir.

2-Krediye başvuru tarihi itibarıyla, başvuru sahibinin tamamı kendi adına ya da eşi veya aynı adreste ikamet eden çocuklarına ait bir konutunun bulunmaması gerekmektedir.

3-Başvuru sahiplerinin üzerinde hisseli taşınmaz kaydı olabilir. Ancak aynı aile içinde bir konutun hisseli olarak tamamı bulunamaz.

4-Başvuru sahiplerinin üzerinde, tapu kaydının yanında açık konut kredisi de bulunmamalıdır.

5-Bu destekten, 7 Mayıs 2022 öncesi herhangi bir bankada açılmış olan ve krediye başvuru esnasında konut kredisine konu edilen konut değerinin asgari %50’sini karşılayacak düzeyde döviz tevdiat/katılım ve hurda altından dönüşümlü dahil olmak üzere altın mevduat/katılım hesabı bakiyesi bulunan vatandaşlarımız yararlanabilir.

6-7 Mayıs 2022 tarihinden sonra döviz mevduat/katılım ve altın mevduat/katılım hesaplarına yatırılan ilave tutarlar bu hesaplamaya dahil edilmeyecektir.

7-Başvuru sahipleri, konut değerinin %50’lik kısmını altın ve dövizin farklı oranlarda kombinasyonuyla krediyi kullanacakları bankaya DTH/altın hesaplarını aktararak ve TCMB’ye satışını gerçekleştirerek yapacaklardır.

8-Hangi döviz cinslerine ilişkin hesapların bu paket kapsamına dahil edileceği hususu TCMB tarafından yapılacak düzenlemeyle belirlenecek olup döviz/altının havalesi sırasında oluşabilecek ilave ücretler konusunda yine TCMB çalışma yapacaktır.

9-10 yıla kadar vadeli finansman desteğinde aylık 0,89 faiz oranı uygulanacaktır.

10-Kredi işlemleri, bankaların genel kredi uygulamaları çerçevesinde yürütülecektir.

11-Vatandaşlarımız bu paketten yalnızca bir kez yararlanabilecektir"

KREDİ FAİZLERİ

0.89 ve 0.99 faizle verilecek konut kredisinde başvurular Ziraat Bankası'na yapılıyor. Kamu bankaları tarafından verilen bu kredide hesaplama şu şekilde:

120 ay vade ile 1 milyon TL ilkevim konut kredisi çektiğinizde 10 yıl boyunca her ay 14 bin 277 TL 82 kuruş ödeme yaparsınız.

Genişletilmiş konut kredisinde ise 120 ay vade ile çekeceğiniz 1 milyon TL için yüzde 0,89 faiz uygulaması olur. 10 yıl boyunca aylık ödeme 13 milyon 594 bin TL 49 kuruş olur.

Başvuru için Ziraat Bankası'na müracaat etmeniz gerekmektedir. Kadın erkek konut grubumuza katılmak, bilgi alış verişi yapmak ve diğer kişilerle tanışmak için > TIKLA KATIL

Yorumlar (17)

Seç


Ziyaretçi 11 Gün Önce
1 milyona e mi varmış! Kiracının birikmiş parasını varmış karnını zor doyuruyor? 2 milyonu ödüyecek maaşımı varmış? 1+1 evler bile 3 milyon len. Kesinlikle laf olsun torba dolsun muhabbeti gene
Ziyaretçi 16 Gün Önce
Herkes teknoloji kullanıyor. Herkesin okuma yazması var. Kimseyi kandırmaya gerek yok. Girsin ziraat bankası sitesine konut kredisi yazsın faiz oranıyla sizin yazdıklarınızın hiç alakası yok, hatta banka müşteri hizmetlerini de aradım bizim öyle bir kampanyamız bile yok diyorlar ve dediklerinizinde haberinizinde gerçek olmadığı ortaya çıkıyor.
Ziyaretçi 17 Gün Önce
Tamamda büyükşehirlerde 1,veya 2 milyona ev yokki 3 milyondan başlıyor.sıfır değil sıfır ev almak zaten çok zor.
Ziyaretçi 19 Gün Önce
Bu haber eski bir haber bos yere insalarla dalga gecmeyin yalan haber yapmayinnnn en az bir yil oncenin haberi
Ziyaretçi 21 Gün Önce
Şartları inşallah okumuşsunuzdur arkadaşlar yine zengini bi kat daha zengin yapacak 7 Mayıs 2022 öncesinden mevduat hesabı olanlar için ve expertizin belirlediği tutarın %50 lik kısmını bu mevduat hesabından karşılanması durumunda yararlanabiliyorsun.Yani fakir adamın durumu orta düzeyde olan bi adamın 750 bin tl lik mevduat yatırımı olduğunu düşünmüyorum.Zengini bir tık daha zengin yapma çalışmaları devam ediyor bravo sayın cumhurbaşkanımız.Bu gidişle ya ev sahibi beni vuracak ya ben onu