Ziraat Bankası 6 ay geri ödemesiz kredi başvurusu başladı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Ziraat Bankası 6 ay geri ödemesiz kredi başvurusu başladı

Son dakika haberi: Ziraat Bankası 6 ay geri ödemesiz ihtiyaç kredisi başvurusunun başladığı bildirildi. İşte gelen son açıklamalar.

Kredi 21 Şubat 2023 15:10 1
Ziraat Bankası 6 ay geri ödemesiz kredi başvurusu başladı

Ziraat Bankası 6 ay geri ödemesiz ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Önceki gün Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bir açıklama yaptı. Erdoğan yaptığı açıklamada bankaların depremzedelere yaptığı yardımlara ve destekler ile yeni kampanyalara değindi.

KREDİ VE KREDİ KARTI BORÇLARI NE OLDU?

Cumhurbaşkanı yaptığı açıklamada deprem sonucu vefat eden vatandaşların bankalara olan kredi borçlarının silindiğini söyledi. Deprem bölgesinde ikamet eden vatandaşların kredi borçlarının 6 ay faizsiz ertelendiğini ve kredi kartı borçları taksit sürelerinin ise iki katına çıkarıldığını söyledi. Erdoğan yaptığı açıklamada, "Deprem bölgesindeki vatandaşlarımız için kredi kartı taksit sürelerini iki katına çıkardık. Ertelenen tüketici ve taşıt kredilerinde vade sınırları dikkate alınmayacak. Bankalarımız daha önce açıkladığımız 50 milyar liralık dayanışma paketine yaptıkları katkının yanında deprem bölgesi için ilave destekler veriyor. Türkiye Tek Yürek Kampanyasına Merkez Bankamız malum 30 milyar lira, Ziraat Bankamız 20 milyar lira, Vakıflar Bankamız 12 milyar lira, Halk Bankamız 7 milyar lira, Ziraat, Vakıf ve Emlak Katılım şirketlerimiz 1’er milyar lira olmak üzere toplamda 72 milyar lirayla katkıda bulundu. Ağır hasar gören il ve ilçelerimizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın kredi borçları otomatik olarak 6 ay, bölgedeki diğer yerlerde ise talebe bağlı olarak 1 ay erteleniyor. Depremde zarar gören vatandaşlarımızın tamamı talebi halinde 6 aylık ertelemeden yararlanabiliyor. Kamu bankalarımız depremde vefat eden vatandaşlarımızın kredi borçlarını siliyor. İş yerleri ve işletmeleri zarar gören 150 bin esnafımızın Halk Bankası’ndan kullandıkları Hazine destekli kredi ödemelerini 6 ay süreyle erteledik. Bu tür işletmeler için 20 milyar liralık deprem bölgesi işletme ve yatırım destek paketi, ayrıca hazırladık. Depremde zarar gören çiftçilerimize Ziraat Bankası ve Tarım Kredi’den kullandıkları Hazine destekli kredilerini 1 yıl süreyle tehir etme imkânı getirdik. Ağır yıkımın yaşandığı bölgedeki 152 belediyemizin İller Bankası’na olan kredilerinin ödemelerini 3 ay erteledik. Ayrıca, depremin ülke genelindeki ekonomik faaliyetlere olumsuz etkisini önlemek amacıyla daha önce açıkladığımız 250 milyar liralık KGF paketini 100 milyar lira ilaveyle 350 milyar liraya yükselttik" ifadelerini kullandı.

ZİRAAT BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ziraat Bankası'nın uygun şartlarda kredi vermeye başladığını söyleyerek, "Kamu bankalarımız, deprem yaralarını sarmak üzere afet bölgesine özel uygun şartlı kredi vermeye başladı. Böylece bankalarımızın deprem bölgesine sağladıkları ayni ve nakdi destekler 80 milyar lirayı bulmuş oldu" ifadelerini kullandı.

Ziraat Bankası ise yaptığı son açıklamada ise "Depremden zarar görmüş bireysel müşterilerimize 6 ay ödemesiz, 36 ay vadeye kadar; KOBİ müşterilerimize ve çiftçilerimize 1 yıl ödemesiz, 36 ay vadeye kadar kredi destek paketleri oluşturduk. Bu paketleri hızla devreye alıyoruz. Bölgede yaşayan tüm kredi kartı müşterilerimize ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için faizsiz ve masrafsız 5 000 TL Nakit Avans tanımladık" ifadelerine yer verildi.

Banka tarafından yapılan açıklamada faizsiz 5 bin liralık nakit avansın hesaplara tanımlandığını söyledi. 6 ay geri ödemesiz kredi başvurusu ies bankalara yapılmaktadır.

Kadın erkek adaylar burada >  TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 16 Ay Önce
Yalan söylemesin kimse ne 5 bin tanımlandı nede kredi maaş müşterisiyim notum düşükmüş